عكاسی با هوآوی P۴۰ Pro و كسب مقام چهارم در Wiki Loves Monuments ۲۰۲۰

عكاسی با هوآوی P۴۰ Pro و كسب مقام چهارم در Wiki Loves Monuments ۲۰۲۰ می هاست: بتازگی فهرست برنده های جایزه Wiki Loves Monuments 2020 معرفی شده است. عکسی که از عمارت عالی قاپو توسط گوشی هوآوی P40 Pro گرفته شده، موفق به کسب رتبه چهارم عکاسی بخش مربوط به ایران شده است.Wiki Loves Monuments ۲۰۲۰ مسابقه عکاسی است که در میان عموم و توسط Wikimedia انجام می شود. امکان شرکت در این مسابقه برای همه و با ارسال عکس از نمادهای فرهنگی هر کشور وجود دارد. نمادهایی که در حقیقت میراث فرهنگی آن کشور بوده و این عکس ها می توانند، این میراث را در ابعاد جهانی معرفی کنند.
این جایزه بین المللی ابتدا در کشور هلند و در سطح ملی انجام شد که تاریخ شروع آن به سال ۲۰۱۰ باز می گردد. اما در سال ۲۰۱۱ این رویداد با افزایش مناطق تحت پوشش برای کل قاره اروپا برگزار شده است. در نهایت از سال ۲۰۱۲ تا حالا این مسابقه به صورت جهانی و در بیشتر کشورهای دنیا انجام می شود.
Wiki Loves Monuments ۲۰۲۰ یکی از بزرگترین مسابقات عکاسی دنیا است که سالانه تعداد بسیار زیادی عکس از اقصی نقاط دنیا برای آن ارسال می شود. این عکس ها یک حافظه تصویری بزرگ را می سازند و در دسترس عموم قرار می گیرند. در مسابقه امسال بیش از ۵۰ کشور شرکت کرده اند که از ایران نیز تصاویر زیادی راهی این مسابقه شده است.
عکس های شرکت کرده در این مسابقه بوسیله ساختار Wikimedia Commons با حق امتیاز رایگان انتشار یافته و جهت استفاده در صفحات دایره المعارف Wikipedia و استفاده در پروژه های فرهنگی دیگر در دسترس قرار می گیرد.

عکس های شرکت کرده از ایران مربوط به مکان های دیدنی خیلی از جمله عالی قاپو، کلیسای سنت جان، مسجد جامع همدان، حرم امام رضا، بازار وکیل شیراز و مکان های دیگر می شوند که در این میان عکس مربوط به سقف عالی قاپو که توسط رسانه شهر سخت افزار و با بهره گیری از دوربین هوآوی P۴۰ Pro گرفته شده موفق به کسب مقام چهارم شده است.
این نکته از آن حیث حائز اهمیت می باشد که عموما شرکت کنندگان در این مسابقه، تصاویر خودرا با دوربین های حرفه ای ثبت می کنند و کسب مقام چهارم آن هم با دوربین گوشی هوشمند، دستاوردی قابل توجه شمرده می شود.
Wikimedia چیست؟
Wikimedia یک حرکت جهانی، برای ارائه محتوای آموزشی رایگان در سطح بین المللی است. هدف اصلی این پروژه ایجاد محتوای آموزشی رایگان و در دسترس قراردادن آن برای همه مردم جهان است. حامی اصلی این پروژه بنیاد غیر انتفاعی Wikimedia است که خود زیر مجموعه سازمان بزرگ Wikipedia، دارنده بزرگ ترین دایره المعارف آنلاین جهان است.
شعار اصلی این سازمان، خلق دنیایی است که در آن هر فرد بتواند با به اشتراک گذاری دانش، توانایی و قابلیت های خود چیزی بر دانش بشر افزوده و در ارتقا آن نقش داشته باشد. دانشی که به صورت رایگان در اختیار همه قرار می گیرد.
Wikimedia پروژه بسیار بزرگی است؛ از دیگر بخش های این مجموعه می توان به Wikitionary (دیکشنری آنلاین)، Wikiquote (مجموعه سخنان بزرگان)، Wikiversity (مرکز اطلاعاتی دانشگاه های دنیا)، Wikibooks (کتابخانه آنلاین) و زیرساخت های متنوع دیگر اشاره نمود.
نکته مهمی که در بردن این جایزه دیده می شود، کیفیت و توانایی بالای گوشی هوشمند هوآوی P۴۰ Pro در عکاسی است، که سبب شده این عکس بتواند پابه پای بهترین های دنیا بدرخشد. رقابتی که گاه با حرفه ای ترین دوربین های عکاسی دنیا اتفاق افتاده و نشان میدهد که محصولات هوآوی توان رقابت با بهترین ها در عکاسی را نیز دارند.
برای دیدن بالاترین تصاویر این مسابقه در سال ۲۰۲۰ می توانید به این صفحه مراجعه کنید: https: //commons.m.wikimedia.org/wiki/Wiki_Loves_Monuments_۲۰۲۰_winners
۲۱۲۱


منبع:

1399/12/01
14:04:07
0.0 / 5
473
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان