برگزاری مجازی آزمون جبرانی اصلح دانشجومعلمان در 12 اسفند ماه

برگزاری مجازی آزمون جبرانی اصلح دانشجومعلمان در 12 اسفند ماه دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان از برگزاری آزمون جبرانی اصلح به صورت مجازی در روز سه شنبه ۱۲ اسفند ماه سالجاری اطلاع داد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، رضا کچوئیان، از برگزاری آزمون جبرانی مهارت آموزان ماده ۲۸ روز سه شنبه ۱۲ اسفند ماه سالجاری به صورت مجازی اطلاع داد و خاطرنشان کرد: مهارت آموزانی که پودمان های آموزشی و سایر مؤلفه ها را با موفقیت گذرانده باشند از نظر معاونت آموزشی مجاز به شرکت در آزمون کتبی هستند.
وی از قبولی تعداد ۵۲۹ نفر دیگر از مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون برگزار شده ۲۱ آذر ماه گذشته سخن گفت و اضافه کرد: ارسال و دریافت نمرات جدید کارآموزی و مولفه فرهنگی این افراد تایید کننده کسب حدنصاب نمره و قبولی در آزمون است.
کچوئیان، کسب حدنصاب نمرات و معدل پودمان های آموزشی را برای مهارت آموزان لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: افرادی که موفق به کسب حدنصاب لازم نمره ۶۵۰ در مجموع ۳ مولفه نشده اند می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، در مورد چگونگی برگزاری آزمون جبرانی مهارت آموزان ماده ۲۸ اظهار نمود: مؤلفه کتبی جبرانی اصلح به صورت برخط و در محیط آزمون های الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان بر مبنای پروتکل اختصاصی آزمون های مجازی مرکز سنجش دانشگاه برگزار می شود.
وی، برگزاری این آزمون را در رشته های مختلف شامل حدود ۷۰ سؤال چندگزینه ای دانست و اضافه کرد: محتوای آزمون متشکل از محتوای پودمان های آموزشی یا محتوای الکترونیکی ساخته شده توسط دانشگاه برای پودمان های تحصیلی مبتنی بر برنامه درسی دوره یکساله مهارت آموزی و اسناد مرتبط هر رشته شامل کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش، کتاب های راهنمای معلم در رشته های آموزش ابتدایی و متوسطه و همینطور اسناد و آئین نامه های در ارتباط با سایر رشته های استخدامی است.
دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، ضمن اشاره به برنامه درسی و مصوبات شورای دانشگاه فرایند اصلح را مشتمل بر سه مؤلفه تدریس عملی، فرهنگی و کتبی دانست و اضافه کرد: مولفه کتبی دارای ۴۵۰ امتیاز و تدریس عملی و مولفه فرهنگی هم هر کدام به صورت جداگانه برخوردار از ۲۷۵ امتیاز است.
کچوئیان، شرط قبولی اصلح در مرحله جبرانی را موفقیت آمیز گذراندن دوره­ ها و کسب ۶۵ درصد نمره کل آزمون از مجموع سه مولفه اعلام نمود.
عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، آزمون جبرانی اصلح اسفند ماه سالجاری را شامل ۷۰ سؤال و در چهار بخش تحلیل اخلاقی - تحولی، دانش موضوعی، دانش تربیتی و دانش تربیتی - موضوعی عنوان و خاطرنشان کرد: مؤلفه چندگزینه ای آزمون، همچون سالهای گذشته طراحی شده است.
مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط آزمون جاری، مؤلفه عملکردی، به جای سؤالات تشریحی دارای سؤالات چندگزینه ای تحلیلی و سناریو محور خواهد بود.
وی، مجموع سؤالات در بخش تحلیل اخلاقی – تحولی را در چارچوب توانایی تحلیل موقعیت تربیتی، اخلاقی و حل تعارض اخلاقی با عنایت به حقوق، تکالیف و اسناد تحولی بر اساس دروس مشترک دوره مهارت آموزی ۱۵ سؤال، شامل ۱۰ سؤال چندگزینه ای عادی و سناریو محور کوتاه و یک سناریوی بلند تربیتی با ۵ سؤال موقعیت محور ذکر کرد و اظهار داشت: سؤالات در بخش دانش موضوعی هم در چارچوب محتوای کتاب های درسی در رشته های آموزش ابتدایی و متوسطه با تاکید بر کتاب های درسی نونگاشت و یا برنامه درسی و آئین نامه های در رابطه با سایر رشته های استخدامی، شامل ۲۰ سؤال چند گزینه ای عادی و سناریو محور کوتاه طراحی شده است.
کچوئیان، در ادامه سؤالات در بخش دانش تربیتی را شامل دانش روانشناختی، آزمون سازی، فنون و روش های تدریس و کلاس درس از محتوای ساخته شده برای پودمان های دوره مهارت آموزی عنوان نمود و اضافه کرد: تعداد سؤالات در این بخش شامل ۱۰ سؤال چند گزینه ای عادی و سناریو محور کوتاه است.
مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، تکیه بر دروس آموزشی دوره مهارت آموزی و محتوای کتاب های راهنمای معلم و یا اسناد در رابطه با رشته تخصصی، شامل سنجش توانایی طراحی و تحلیل برنامه کلاسی، توانایی طراحی و ارزیابی فرصت های یادگیری، توانایی طراحی و نقد سنجش یادگیری، طراحی تکالیف، تحلیل تدریس، رفع بدفهمی و توانایی طراحی و نقد مدیریت کلاس به فراخور رشته تحصیلی را محور سؤالات آزمون جبرانی اصلح در بخش دانش تربیتی - موضوعی معرفی و اظهار داشت تعداد سؤالات در این بخش ۲۵ سؤال، شامل ۱۵ سؤال چندگزینه ای عادی و سناریو محور کوتاه و دو سناریوی بلند از موقعیت کلاسی و مدرسه ای در رابطه با رشته تحصیلی و ۱۰ سؤال موقعیت محور است.
عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، حدود ۲۵ سؤال آزمون را از نوع چند گزینه ای عادی در سطوح شناختیِ دانش، درک و کاربرد دانست و خاطرنشان کرد: ۳۰ سؤال آزمون در چارچوب سناریوهای کوتاه و ۱۵ سؤال هم در چارچوب سه سناریوی موقعیت محور بلند در سطوح شناختی بالاتر و مبتنی بر تحلیل، استدلال، تصمیم گیری و نقد عرضه خواهد شد.
دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، خطاب به مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون جبرانی اصلح اسفند ماه سالجاری با بیان شماره تلفن های ۸۷۷۵۱۲۴۸ و ۸۷۷۵۱۴۰۸ - ۰۲۱ تنها حوزه پاسخگو به سؤالات را مرکز سنجش معاونت نظارت دانشگاه فرهنگیان دانست و تصریح کرد: اتخاذ هرگونه تصمیم و تغییر در جهت اجرای مؤلفه کتبی جبرانی اصلح از راه نشانی https: //cfu.ac.ir/marzyabi اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان کچوئیان، در انتها نشانی اینترنتی اعلام شده را بعنوان مرجع رسمی اصلح برای کسب آگاهی مهارت آموزان از اطلاعیه های مرکز سنجش دانشگاه فرهنگیان معرفی و از مهارت آموزان خواست اخبار و اطلاعیه های در رابطه با آزمون جبرانی اصلح را از راه پرتال دانشگاه فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش و خبرگزاری های معتبر دریافت نمایند.
منبع:

1399/11/30
12:42:13
0.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان