در نشست خبری رویداد هفته ایران دیجیتال مطرح شد

اتصال 10 درصد ارتباطات ایران به 5G تا سال 1403

اتصال 10 درصد ارتباطات ایران به 5G تا سال 1403 می هاست: بگفته مدیر گروه علمی تحلیلی طیف و مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران، تا سال 2025، در ایران 200 میلیون دستگاه به اینترنت اشیاء متصل می شوند و تا سال 1403 نیز باید حداقل 10درصد ارتباطات و اتصالات ایران روی فناوری های ارتباطی جدیدی همچون 5G باشد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، مهدی روحانی نژاد در نشست خبری آنلاین سومین رویداد «هفته ایران دیجیتال» و ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء که ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود، از پیش بینی اتصال ۲۰۰ میلیون دستگاه به اینترنت اشیاء تا سال ۲۰۲۵ در ایران آگاهی داد و اظهار داشت: بنظر می رسد بخش عمده دستگاه های متصل به اینترنت در کشور را کنتورهای برق، آب و گاز بمنظور مدیریت مصرف انرژی می توانند تشکیل بدهند.
وی با اشاره به حجم بازار ۴۱۸ میلیارد دلاری اینترنت اشیاء در سال ۲۰۲۱ اضافه کرد: پیش بینی می شود از ۲۱ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت اشیاء در جهان، حدود نیم میلیارد دستگاه توسط شبکه 5G، یک میلیارد دستگاه توسط اپراتورهای سلولار و مابقی بوسیله شبکه های Low Power برد بلند مانند LoRa و شبکه های برد کوتاه به اینترنت متصل شوند.
بگفته روحانی نژاد، در ایران نیز بر طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی باید تا سال ۱۴۰۳ حداقل ۱۰ درصد ارتباطات و اتصالات ایران روی فناوری های ارتباطی جدیدی همچون 5G باشد.
او با اعلان اینکه درباب استاندارد اینترنت اشیاء بین استانداردهای سلولار و غیرسلولار رقابت وجود دارد، اظهار داشت: باتوجه به اینکه خوشبختانه بار اصلی توسعه خدمات مبتنی برIoT روی فناوری بومی قرار دارد، دغدغه های حاکمیتی نیز در این عرصه کمرنگ تر خواهد بود.
مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران اضافه کرد: در ایران فناوری NB-IoT توسط اپراتورهای موبایل حمایت می شود اما با فناوری LoRa هم این امکان فراهم گشته است که استارتاپ ها خارج از شبکه اپراتورها بتوانند از فناوری های دیگری هم استفاده کنند.
او درباب هفته ایران دیجیتال نیز توضیح داد: باتوجه به اهمیت موضوع توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور از سال ۹۷ این مساله را در دستور کار قرار دادیم و از همین رو امسال سومین رویداد هفته ایران دیجیتال انجام می شود. دراین رویداد از شنبه تا چهارشنبه هفته جاری، چهار وبینار برگزار می شود و دوشنبه و سه شنبه، ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در سالن ۲۷ نمایشگاه بین المللی تهران نیز ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء برگزار و خدمات خدمات در رابطه با آن معرفی و رونمایی خواهند شد.
نشست بررسی آخرین وضعیت واگذاری باندهای فرکانسی 5G، رونمایی از اپراتور اینترنت اشیاء، سامانه کشاورزی هوشمند، گجت های سلامت هوشمند، معرفی گیت وی مانیتورینگ خطوط تولیدی صنعتی، رونمایی از برنامه های 5G اپراتورهای تلفن همراه و معرفی سامانه اتصال ساختمان ها به آتش نشانی همچون رویدادهای این نمایشگاه خواهد بود.
سومین رویداد «هفته ایران دیجیتال» از امروز، شنبه ۲۵ بهمن ماه شروع شده و تا ۲۸ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. همچنین، ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء ایران روزهای دوشنبه و سه شنبه؛ ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در سالن ۲۷ نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
منبع:

1399/11/25
23:44:26
0.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان