پیش از انجام این تنظیمات مهم

جهت استفاده از سیگنال یا تلگرام دست نگه دارید!

جهت استفاده از سیگنال یا تلگرام دست نگه دارید! به گزارش می هاست به دنبال واکنش منفی کاربران به تغییرات حریم خصوصی واتس اپ، اپلیکیشنهای تلگرام و سیگنال محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده و الان دهها میلیون نفر برای اولین بار در حال استفاده از این پیام رسانها هستند اما آنها هم مانند واتس اپ تنظیمات مهمی دارید که قبل از آغاز به استفاده باید تغییر داده شوند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، هر دو اپلیکیشن سیگنال و تلگرام تنظیمات پیش فرضی دارند که باید حتما تغییر داده شوند. باآنکه سیگنال بسیار مطمئن تر از تلگرام است، اما تلگرام کاربران بیشتری دارد که فعالیت در آنرا راحتتر می کند با این وجود باید محدودیتهای امنیتی را هم درک کنید. در مقایسه با تلگرام که تلفیقی از پیام رسان و شبکه اجتماعی با کانالها و گروههای نامحدود است، سیگنال شباهت بیشتری به واتس اپ دارد.

برخلاف واتس اپ و سیگنال، تلگرام همه پیامها و محتوای شما را در ابر ذخیره می کند ازاین رو می توانید از دستگاههای مختلف به پیامتهایتان دسترسی پیدا کند. بنابراین مهم می باشد که باید در اطلاعاتی که در حساب تلگرامتان ذخیره می کنید دقت کنید چونکه خارج از کنترل شما قرار دارد اما سیگنال بسیار مطمئنتر از تلگرام بوده و تنها یک تنظیمات در آن وجود دارد که باید تغییر داده شود.

تنظیمات تلگرام که باید تغییر داده شوند

تلگرام به یک پلت فرم پیام رسانی مرسوم تبدیل گشته که طبق اظهارات اخیر پاول دوروف، موسس تلگرام، حدود ۵۰۰ میلیون کاربر دارد و همچنان رو به رشد است. گفته می شود تلگرام به مشکل بزرگی در شرکت فیسبوک تبدیل گشته و این شرکت واحدی دارد که وظیفه اش پی بردن به دلیل محبوبیت بیش از اندازه تلگرام است.

این گفته حقیقت داشته باشد یا خیر اما این مورد به ریشه شکل گیری تلگرام برمی گردد که قرار بود یک پیام رسان زیرزمینی و گزینه جایگزینی برای فناوری متداول آمریکایی باشد. با وجود قابلیتهای سرگرم کننده مشابه واتس اپ و آی مسیج، معماری تلگرام بسیار پیچیده طراحی شده است تا اطلاعات را از دسترسی دولتها و سازمانهای امنیتی دور نگه دارد.

تلگرام می گوید به دنبال متعادل کردن قابلیت استفاده با امنیت است تا استفاده از این سرویس در مقایسه با رقیبانش راحتتر باشد و می خواهد این کار را بدون فروش اطلاعات کاربران انجام دهد. در رقابت با واتس اپ، به خصوص هم اکنون چنین استدلالی متقاعدکننده است. اما برای تلگرام رهایی از ریشه هایش دشوار است و پلت فرم پیچیده ای است که توسط شمار قابل توجهی از افراد استفاده می شود. ازاین رو تا وقتی تنظیمات حساسی که در ادامه به آنها اشاره می شود را تغییر نداده اید نباید از آن استفاده کنید:

اولین تغییری که باید در تنظیمات تلگرام انجام دهید

مانند واتس اپ و سیگنال، هنگامی که تلگرام را در دستگاهتان نصب می کنید باید شماره تلفنی را وارد و کد را که پیامک می شود دریافت کنید تا تایید کنید این شماره متعلق به شما بود و به حساب جدیدتان لینک شود. اگر بخواهید تلفنتان را عوض کنید این فرایند وارد کردن کد پیامک شده و احیای حسابتان تکرار می شود.اما یک مشکل جدی وجود دارد. اگر کسی بتواند این کد پیامکی را در اختیار داشته باشید به سادگی کنترل حساب تلگرام شما را به دست می گیرد. نفوذگران می توانند تلگرام را نصب کرده و شماره تلفن شما را وارد کنند و سپس تلاش کنند کد پیامکی که به شما ارسال می شود را دریافت نمایند و اگر موفق شوند به حساب و اطلاعات شما دسترسی پیدا می کنند. برای سرقت کدهای پیامکی راههای پیشرفته ای وجود دارد.

تلگرام راه مطمئنی را برای پیشگیری از چنین اتفاقی عرضه نموده است. می توانید یک کلمه عبور ۲FA تنظیم کنید که در کنار کد پیامکی برای ثبت نصب جدید تلگرام باید وارد شود. برخلاف واتس اپ، این کد می تواند یک کد حروفی باشد و تنها یک پین نباشد و می توانید یک آدرس ایمیل پشتیبان را در صورت فراموش کردن آن وارد کنید. این کدهای ۲FA باید الزامی باشند اما نیستند. ازاین رو مطمئن شوید آنها را که درست پایین گزینه امنیت حریم خصوصی در قسمت تنظیمات اپلیکیشن وجود دارند، فعال می کنید.تغییر تنظیمات حریم خصوصی

دومین تنظیمی که باید تغییر دهید تنظیمات حریم خصوصی فعلی تان است. منطقی نیست که واتس اپ را بر سر نگرانیهای حریم خصوصی اطلاعتتان ترک کنید و سپس اطلاعات خصوصی خویش را با ۵۰۰ میلیون کاربر تلگرام به اشتراک بگذارید. درست مانند تنظیمات واتس اپ، گزینه پیش فرض شما باید اشتراک شماره تلفن و عکس پروفایل با شماره تماسهایتان و نه فرد دیگری باشد. به همان اندازه مهم می باشد که افرادی که می توانند با شما تماس بگیرند یا به گروهها اضافه کنند را محدود کنید.تنظیم مدت نگهداری اطلاعات در تلگرام

تلگرام چندین تنظیمات امنیتی دیگر عرضه می کند که باید آنها را بشناسید. می توانید گزینه active Sessions را در حسابتان چک کنید تا مطمئن شوید فرد دیگری به پیامهای شما دسترسی ندارد. همینطور می توانید به تلگرام اعلام کنید چه مدت – از یک ماه تا یک سال- بعد از اینکه دیگر به حسابتان وارد نشدید می تواند محتوای شما را حذف کند. همینطور می توانید دیتایی که تلگرام در حساب شما نگه می دارد و از آن برای نشان دادن این که کدام شماره تماس های موجود در گوشی شما از تلگرام استفاده می نماید را حذف کنید.مانند پیام رسانهای دیگر می توانید از یک کلمه عبور یا اثر انگشت برای ورود به حساب تلگرامتان استفاده کنید. به یاد داشته باشید هر فردی که به دستگاهتان دسترسی پیدا می کند می تواند پیامهایتان را باز کرده و ببیند.

چت در تلگرام به صورت پیش فرض رمزنگاری شده نیست

اما مهم ترین نکته، رمزنگاری سرتاسری است. پیش فرض تلگرام رمزنگاری بین دستگاه شما و ابرش و سپس بین ابرش و تماس های شماست و مانند سیگنال و واتس اپ پیامها از ارسال کننده به گیرنده رمزنگاری شده نیست و رویکرد تلگرام در مقایسه با پیش فرض بودن رمزنگاری سرتاسری در پیام رسانهای دیگر، در اینباره ضعیف است.

تلگرام امکان چتهای محرمانه را فراهم نموده که رمزنگاری سرتاسری دارند و برای پیامهایی است که بین دو نفر رد و بدل می شود و برای کل افراد یک گروه کار نمی نماید. تلگرام اعلام نموده که انجام چنین کاری از نظر فنی دشوار است اما هر دوی سیگنال و آی مسیج موفق شده اند چنین سطح رمزنگاری بی عیب و ایرادی را اجرا کنند. در واقع معماری تلگرام برای دسترسی سریع دستگاههای مختلف به یک منبع ابری طراحی شده و اولویتهایش متفاوت می باشد.

از این رو اگر اطلاعات کاری مهمی دارید که در تلگرام ذخیره می کنید باید در اینباره تجدیدنظر کنید و اگر می خواهید اطلاعاتتان فقط بین شما و تماسهایتان بماند پس باید از چت محرمانه تلگرام یا یک پلت فرم دیگر استفاده کنید.

تنظیمات سیگنال که باید تغییر دهید

در هنگام نصب سیگنال مانند واتس اپ و تلگرام، این اپلیکیشن از شما شماره تلفنی برای ارسال کد پیامکی و تایید شماره تلفنتان می خواهد.

برخلاف تلگرام و واتس اپ، احراز هویت دو مرحله ای سیگنال الزامی است و باید کدی را انتخاب کنید که در صورت از دست دادن دستگاهتان بتوانید با آن اطلاعات حسابتان را بازیابی کنید. البته این اطلاعات شامل محتوای پیامها نمی گردد چونکه ذخیره سازی ابری برای پشتیبانی از حساب سیگنال وجود ندارد و پیامها در همان دستگاه می مانند و قابل سینک شدن در دستگاه دیگر نیستند.

تنظیمات سیگنال که باید تغییر داده شوند قفل رجیستر و قفل صفحه هستند که از بین این دو، قفل رجیستر مهمتر است. برای نصب اکانت سیگنال در تلفن جدید و پیشگیری از هک شدن حسابتان به این پین کد نیاز خواهید داشت. اگر کسی کنترل حساب شما را به دست آورد به تاریخچه پیامهایتان دسترسی نخواهد داشت و تنها به پیامهایی دسترسی خواهد داشت که در هنگام دسترسی یافتنش ارسال شده اند. این امر مشابه واتس اپ است البته چنین هکهایی به یک مشکل بزرگ تبدیل گشته اند و با افزایش محبوبیت سیگنال، این ریسک هم افزوده می شود.بجز این تنظیمات باید قفل صفحه گوشی را هم با استفاده از امنیت بیومتریک یا کلمه عبور ایجاد کنید. می توانید پیش نمایش پیامها در iOS و اسکرین شاتها در اندروید را غیرفعال کنید.

بر اساس گزارش فوربس، علیرغم این که سیگنال با حمایت شخصیتهای معروف از آن در صدر توجهات قرار گرفته اما امکان دارد این تلگرام باشد که برنده نهایی خودزنی واتس اپ باشد.

منبع:

1399/11/06
15:17:58
0.0 / 5
877
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , امنیت , امنیتی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان