تلاش هوآوی برای توسعه جاده های هوشمند جاده هوشمند چیست و چگونه با خودرو خودران ارتباط دارد؟

تلاش هوآوی برای توسعه جاده های هوشمند جاده هوشمند چیست و چگونه با خودرو خودران ارتباط دارد؟ به گزارش می هاست شرکت هوآوی توسعه جاده های هوشمند در چین را بر عهده گرفته است. این جاده های هوشمند تعامل بسیار خوبی با خودرو های خودران خواهند داشت.درک مفهوم اتومبیل های خودران یا بدون سرنشین ساده است، اما درک مفهوم جاده های هوشمند، اندکی پیچیده تر به نظر می آید. اتومبیل خودران به معنای خودرویی بوده که می تواند بدون تعامل انسان به حرکت خود ادامه دهد. این در شرایطی است که جاده های هوشمند، فناوری به هم پیوسته ای هستند که از اتومبیل های بدون سرنشین پشتیبانی می کنند؛ دقیقا همان پروژه ای که هوآوی در حال فعالیت روی آن است.
بر اساس اطلاعات موجود، هوآوی در شهر Wuxi واقع در استان جیانگسو چین، مشغول کار روی جاده های هوشمند است. این شرکت فناوری در حال آزمایش زیرساخت های موجود برای یک جاده چهار کیلومتری بوده که در آن، یک اتوبوس بدون سرنشین به سمت عقب و جلو حرکت می کند و هنگام مشاهده موانع، سرعت خویش را می کاهد و در نهایت، متوقف می شود. همینطور سایر فعالیتهای خویش را مطابق با اطلاعات دریافتی از جاده هوشمند و سیستم های اطراف آن تنظیم می کند.
اگر بخواهیم این مساله را کمی ساده تر توضیح دهیم، می توان گفت سنسورها، دوربین ها، رادارها و سایر مواردی که اطراف جاده تعبیه شده اند به همراه چراغ راهنمایی و علایم کنار جاده ای می توانند اطلاعات کلیدی را به خودروی بدون سرنشین عرضه کنند. در حقیقت جاده هوشمند با خودروی بدون سرنشین، صحبت می کند. اینطور که پیداست، این پروژه را باید بعنوان اولین پروژه ملی چین برای توسعه خودرو های هوشمند عنوان نمود که توسط هوآوی، مدیریت و توسعه پیدا خواهد نمود.

پروژه جاده هوشمند را می توان بعنوان بخشی از تلاشهای کشور چین به منظور ایمن سازی جاده ها و هموار کردن وضعیت ترافیکی شهرها عنوان نمود. همینطور توسعه جاده هوشمند و پشتیبانی از خودرو های بدون سرنشین به شرکت هایی مانند هوآوی اجازه می دهد تا بتوانند منافع قابل توجهی از تأمین زیرساخت های پشتیبانی آن به دست بیاورند.
جیانگ وانگچنگ، یکی از مدیران واحد تجاری اطلاعات و فناوری ارتباطات هوآوی در این رابطه عنوان کرد: فناوری خودروی خودران، ترندی وسوسه انگیز است، اما هر وسیله نقلیه ای به تنهایی توانایی دستیابی به آنرا ندارد.
حسگرها، دوربین ها، رادارهای موجود در جاده ها، علایم راهنمایی و رانندگی، چراغ راهنمایی، علایم در ارتباط با ایستگاه اتوبوس در جاده های هوشمند تعبیه خواهند شد. بد نیست بدانید اتوبوس های بدون سرنشین را X-Bus می نامند که به یک شبکه کنترل حمل و نقل متصل بوده و از راه آن یک فرم ارتباطی دو طرفه برای تصمیم گیری پیرامون کلیه اقدامات در جاده هوشمند ایجاد می شود؛ این بدان معنا است که هوآوی به جای ساخت یک ماشین هوشمند به سمت تهیه تجهیزات ارتباطی و نرم افزار به منظور دستیابی به راهکارهای هوشمند وسایل نقلیه متمرکز، گرایش پیداکرده است.
2121


منبع:

1399/11/02
23:36:59
0.0 / 5
1057
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان