هوآوی به دنبال شكست انحصار اندروید نصب هارمونی روی 100 میلیون دستگاه هوشمند

هوآوی به دنبال شكست انحصار اندروید نصب هارمونی روی 100 میلیون دستگاه هوشمند به گزارش می هاست شرکت هوآوی می خواهد با انتشار HarmonyOS 2.0 به انحصار اندروید آخر دهد. با برنامه ریزی و مذاکرات انجام شدهسیستم عامل هارمونی در آینده ای نزدیک روی 100 میلیون دستگاه هوشمند نصب خواهد شد.هم حالا هوآوی در حال آزمایش سیستم عامل اختصاصی خود در بعضی از مدلهای گوشی هوشمند در کشور چین است، اما باید بدانید که این سیستم عامل فقط برای گوشیهای هوشمند طراحی نشده است. هوآوی اهداف بسیار بزرگ تری را مدنظر قرار داده و می خواهد با سیستم عامل هارمونی بتواند اکوسیستم خانگی را هم تحت سلطه خود قرار دهد؛ البته هوآوی این کار را به تنهایی انجام نخواهد داد و به صورت رسمی اعلام نموده که با 40 تولیدکننده بزرگ جهت استفاده از سیستم عامل هارمونی در بیشتر از 100 میلیون دستگاه به توافق رسیده است؛ کلیه توافق ها با برندهای شناخته شده از اکوسیستم فناوری چین انجام شده به نظر می آید هوآوی می تواند در آینده نزدیک، گام های بیشتری برای بین المللی کردن سیستم عامل هارمونی بردارد و به نوعی، انحصار سیستم عامل اندروید گوگل را بشکند. البته این آخر ماجرا نبوده و هوآوی خبرهایی در خصوص همکاری با بیشتر از 120 شرکت تولیدکننده لوازم خانگی و 20 تولیدکننده سخت افزار برای تولید محصولات مبتنی بر سیستم عامل هارمونی در سال آینده میلادی را عرضه کرده است.
با این که هنوز نسخه بتای سیستم عامل هارمونی در چین توسط هوآوی مورد آزمایش قرار گرفته است، اما این گام بزرگ هوآوی برای به دست آوردن استقلال کامل با وجود محدودیت های به وجود آمده قابل توجه است.
سیستم عامل انحصاری هوآوی بگونه ای توسعه یافته که می تواند در تعداد زیادی از دستگاههای هوشمند نصب شود. با این که گوشیهای هوشمند را باید بعنوان هدف اصلی سیستم عامل هارمونی معرفی نمود، اما استفاده از آن برای ساعتهای هوشمند، اتومبیل، تلویزیون و سایر دستگاههای هوشمند خانگی هم امکان پذیر خواهد بود. توانایی و قدرت سیستم عامل هارمونی، حداقل روی کاغذ هم توانسته محبوبیت زیادی را برای هوآوی به ارمغان آورد.

رویداد در ارتباط با توسعه دهندگان هوآوی در تاریخ 30 دسامبر در چین برگزار گردید و در این مراسم، هوآوی به صورت رسمی اعلام نمود که با شرکای صنعتی خود برای توسعه فناوری و استفاده از سیستم عامل هارمونی، توافق کرده است.
یانگ هایسونگ، معاون گروه تجاری امور مشتریان هوآویدر این مورد اظهار داشت: «از زمان انتشار نسخه بتای هارمونی برای گوشیهای هوشمند، تعداد زیادی از توسعه دهندگان به اکوسیستم هارمونی جذب شده اند. ما در حال کار با توسعه دهندگان فعلی و جذب توسعه دهندگان جدید به منظور پیشبرد یک سناریوی کاملا پیروز هستیم.»
بر اساس اطلاعات موجود، شرکت هوآوی در رویداد توسعه دهندگان، هدف های خود پیرامون گسترش سیستم عامل هارمونی را شرح داد و به نظر می آید می خواهد هارمونی را نه فقط برای گوشیهای هوشمند خود، بلکه برای دستگاههای مختلف با برندهای متفاوت هم عرضه نماید. لازم به ذکر است از زمان ارائه سیستم عامل HamonyOS 2.0 تابحال بیشتر از 1800 گروه توسعه دهنده در آن ثبت نام کرده اند.
در حقیقت هوآوی تلاش دارد با استفاده از HarmonyOS 2.0 پایه هایی ایجاد نماید که نه تنها رقابت با گوگل را به ثمر برساند، بلکه بتواند از هارمونی برای توسعه خدمات خود استفاده نماید. در تاریخ 16 دسامبر 2020، هوآوی نسخه بتای هارمونی 2.0 را برای توسعه دهندگان و شرکای صنعتی خود در دسترس قرار داد و به صورت همزمان، آنرا برای گوشیهای Mate 30، P40 و تبلت MatePad Pro منتشر نمود. در ابتدا شباهت زیاد سیستم عامل HarmonyOS 2.0 به رابط کاربری EMUI 11 توجه کاربران را به خود جلب کرد، اما به دلیل متفاوت بودن هسته آن، عملکردهای اصلی تا حد زیادی افزوده شده است؛ این بدان معنا است که هوآویتوانسته سیستم عامل انحصاری خویش را بگونه ای طراحی و تولید نماید تا کاربران بتوانند تجربه بهتری را در مقایسه با اندروید کسبکنند.
مجموعه خبرها و تلاشهای صورت گرفته از جانب هوآوی برای تولید، انتشار و گسترش سیستم عامل HarmonyOS 2.0 نشان داده است که طرح این شرکت برای شکست انحصار گوگل و دستیابی به استقلال کامل، می تواند با موفقیت همراه خواهد بود و نه تنها در گوشیهای هوشمند، بلکه این سیستم عامل در کلیه لوازم هوشمند خانگی هم انقلاب ایجاد نماید.

2121


منبع:

1399/10/23
15:46:46
0.0 / 5
1022
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان