شریعتمداری خبر داد:

رشد ۳۰ درصدی بودجه لازم برای اجرای قانون پشتیبانی از افراد معلول

رشد ۳۰ درصدی بودجه لازم برای اجرای قانون پشتیبانی از افراد معلول به گزارش می هاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بودجه لازم برای اجرای قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت در سال آینده 30 درصد و بودجه بهزیستی نیز بیش از 26 درصد رشد داشته است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در آیین رونمایی از دومین نمایشگاه آثار هنری افراد دارای معلولیت اظهار داشت: افراد دارای معلولیت با وجود نقص عضو، فکر، اندیشه و روح فعال دارند و می توانند جامعه را به سمت و سویی خاص راهبری کنند و نشان دهند که توانایی در اجزاء کامل بدن نیست، بلکه در اراده و خواستن است.
وی درباره بودجه اختصاص یافته برای اجرای قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت در سال آینده، توضیح داد: قانون ارزشمندی به نام قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت به تصویب رسیده و انتظار اینکه این قانون در یک سال کامل اجرا شود، انتظار معقولی نیست، اما در سیاست کلی تدوین بودجه سال ۱۴۰۰، فروش یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت تعیین شده است، همین طور بودجه احتمال فروش یک میلیون بشکه نفت در بازار خارجی و فروش نفت در داخل برای توسعه و توانمندسازی اختصاص یافته و جامعه معلولین کشور یکی از مهمترین بخش بودجه محسوب می شوند.

وزیر تعاون اشاره کرد: انتظار می رود دولت توجه ویژه ای به افراد دارای معلولیت داشته باشد و در تنظیم بودجه حق السهم آنها افزایش پیدا کند، همین طور در سال ۱۴۰۰ بودجه قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت رشد خوبی را نسبت به امسال داشته است.
وی افزود: سالهای ۹۸ و ۹۹ به ترتیب یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای بودجه مورد نیاز در حوزه اجرای قانون افراد دارای معلولیت اختصاص یافت و این رقم بودجه نسبت به بودجه ای که این قانون نیاز داشت، جامع و کامل نبود، اما توانستیم بخش هایی از این قانون را اجرا نماییم. امسال هم شاهد رشد منابع قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت هستیم، ۳۰ درصد از بودجه لازم برای اجرای قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت برای ۱۴۰۰ افزایش یافته و بودجه بهزیستی هم بیش از ۲۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش می هاست به نقل از ایرنا، لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۰ در مجموع ۶۷۷ هزار و ۱۹۶ میلیارد ریال برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتبار در نظر گرفته شده و علاوه بر آن ۲۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال نیز برای یارانه اعتبار پیش بینی شده است.منبع:

1399/09/19
16:43:53
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: فروش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان