بدافزارها از فیشینگ پیشی گرفتند

بدافزارها از فیشینگ پیشی گرفتند می هاست: بیشترین فراوانی رخدادهای کامپیوتری در یک هفته گذشته، مربوط به آلودگی به بدافزار و بات بوده که بر خلاف هفته های قبل از آن، از فیشینگ سایت های داخلی و خارجی سبقت گرفته است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) گزارشی از ۱۲۸ مورد از خدمات این مرکز (نوع رخدادهای رسیدگی شده توسط مرکز، بخش های دریافت کننده خدمات و نحوه باخبر شدن مرکز از رخدادها) در بازه ۳ لغایت ۱۰ آذر ۱۳۹۹ منتشر نموده است.
طبق این اطلاعات، بیشترین فراوانی رخداد به ترتیب مربوط به آلودگی به بدافزار و بات، شناسایی لطمه پذیری، فیشینگ سایت های داخلی، فیشینگ سایت های خارجی، درخواست ارزیابی، افشای اطلاعات، دیفیس سایت و باج افزار بوده است.


نحوه باخبر شدن مرکز ماهر از رخداد نیز در نمودار زیر آمده که نشان میدهد بیشترین آمار بوسیله گزارش های بین المللی به این مرکز رسیده است. سامانه دانا و گزارش آپاها هم در رده های بعدی قرار دارد.


همین طور بخش های دریافت کننده خدمات از مرکز ماهر شامل اپراتورها، بخش خصوصی، دستگاه های دولتی و بانک ها و موسسات مالی می شود که تعداد دریافت این خدمات در نمودار زیر آمده است.


در نمودار بخش های حاکمیتی دریافت کننده خدمات از مرکز ماهر هم نهادهای حاکمیتی مستقل رهبری در صدر و بعد از آن قوه قضاییه علوم قرار دارد.


به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، باتوجه به اهمیت پاسخگویی به رخدادهای فضای تبادل اطلاعات و ایجاد مراکز پاسخگویی به حوادث فضای مجازی که در بیشتر کشورها تحت عنوان مراکز CERT انجام شده است، مرکز ماهر بعنوان CERT ملی ایران در سال ۱۳۸۷ ایجاد و در سطح ملی فعالیت گسترده ای را برای پیشگیری و مقابله با حوادث فضای تبادل اطلاعات به عهده دارد.
این مرکز در حوزه کارهای امداد و واکنشی موظف به رسیدگی فوری به حوادث فضای مجازی برمبنای درخواست سازمان ها است. همین طور در حوزه کارهای پیشگیرانه نیز این مرکز وظیفه دارد تا به ارائه هشدارها، اعلانات، مخاطرات و ضعف های سامانه ها در سطح ملی و انتشار بسته های راهنما برای مقاوم سازی سامانه ها بپردازد.1399/09/15
23:29:48
5.0 / 5
962
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان