استفاده از نوعی پلیمر نرم؛

چاپ سه بعدی منعطف اجزای قلب در ابعاد واقعی

چاپ سه بعدی منعطف اجزای قلب در ابعاد واقعی پژوهشگران دانشگاه كارنگی ملون از چاپ سه بعدی مدلی دقیق از قلب انسان در ابعاد واقعی آگاهی داده اند. این مدل با بهره گیری از نوعی پلیمر نرم تولید شده است.به گزارش می هاست به نقل از نیواطلس، پژوهشگران برای طراحی دقیق روند جراحی قلب باز بر روی انسان ها به مدلی سه بعدی و کاملاً مشابه با قلب افراد نیاز دارند. تکنولوژی جدید چاپ سه بعدی قلب با بهره گیری از یک پلیمر منعطف دستیابی به این هدف را ممکن می کند.
تا قبل از این مدلهای سه بعدی قلب افراد بر اساس اسکن ام آر آی و با بهره گیری از پلاستیک های سخت تولید می شد که افزودن بافت های واقعی قلب به آنها ممکن نبود. اما فناوری چاپ سه بعدی جدید موسوم به فرش وضعیت را تغییر داده است.
این فناوری مبتنی بر استفاده از پلیمرهای زیستی، نرم و منعطف است که از آلژینیک اسید یا آلژینات ساخته می شوند. این ماده یک ترکیب شیمیایی و یک پلی ساکارید غیر یونی است که در دیواره سلول نوعی جلبک قهوه ای وجود دارد که در تماس با آب به شکل صمغ ژله ای تغییر شکل می دهد. این پلی ساکارید قادر می باشد تا ۲۰۰ برابر وزن خود آب را جذب نماید. از این توانایی در حوزه بهداشت و درمان برای تولید چسب های پانسمان پیشرفته برای جذب ترشحات شدید زخم استفاده می شود.
چاپگر سه بعدی مورد استفاده بدین منظور مجهز به جوهر زیستی است و این جوهر پلیمر نرم را به خارج هدایت می کند و پس از تکمیل پروسه چاپ، این پلیمر خشک شده و در قالب محصول سه بعدی آماده استفاده خواهد بود.

1399/09/01
16:37:01
5.0 / 5
1044
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان