توقف همكاری اپل با یك تولیدكننده آیفون درپی نقض مقررات كارگری

توقف همكاری اپل با یك تولیدكننده آیفون درپی نقض مقررات كارگری می هاست: شركت اپل در اقدامی قاطع برای پاكسازی زنجیره تامین چینی خود، همكاری جدید با شركت پگاترون را بعد از كشف نقض مقررات نیروی كار معلق كرد.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، شرکت آمریکایی اپل اعلام نمود چند هفته پیش متوجه شده است شرکت تایوانی پگاترون که تولیدکننده آیفون است، کارگران دانشجو را به شکل نادرستی گروه بندی کرده و برخلاف کد رفتاری تامین کنندگان اپل، به آنها اجازه داده در شیفتهای شب کار کرده و اضافه کاری داشته باشند. تا زمانی که این تولیدکننده رفتارش را اصلاح نکند، اپل همکاری جدیدی با این شرکت نخواهد داشت.

پگاترون یکی از شرکای گوناگون اپل برای تولید محصولاتی نظیر آیفون است. این شرکت تایوانی مانند رقیب بزرگترش فاکسکان قسمتی از زنجیره تامین جهانی اپل است که سالهاست هدف انتقاد فعالان کارگری قرار دارد. سهام پگاترون به دنبال اعلام این خبر ۲.۱ درصد در تایپه سقوط کرد.

اپل سرگرم تولید چهار مدل جدید آیفون است و با پگاترون برای توسعه تولید آیفون خارج از چین همکاری می کند. بعید است این تلاشها تحت تاثیر تعلیق اخیر همکاری در چین قرار بگیرد.

اپل اعلام نمود شواهدی از بکارگیری کارگران زیرسن قانونی یا الزامی نیافته اما پی برده که پگاترون اسناد کاری را دستکاری کرده تا تخلفات مربوط به برنامه کارگران دانشجو را پنهان کند. این شرکت اشاره کرد به همکاری برای تقویت مکانیزمهای نظارتی خود ادامه می دهد تا اطمینان حاصل کنند همه کارگران فعال در زنجیره تامین این شرکت تحت حمایت قرار داشته و به شایستگی با آنها رفتار می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پگاترون اعلام نمود این تخلفات در شانگهای و کانشان به وقوع پیوسته و این شرکت با یک شرکت دیگر برای تحکیم پروسه نظارتی خود همکاری می کند و ارزیابی پایبندی به کد رفتاری را بعنوان معیاری برای سنجش مدیریت ارشد خود اضافه خواهدنمود.
1399/08/19
15:18:21
5.0 / 5
1502
تگهای خبر: آیفون , اپل , محصولات , هاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان