امكان مونیتورینگ شبكه با بهره گیری از نرم افزارهای بومی ممكن شد

امكان مونیتورینگ شبكه با بهره گیری از نرم افزارهای بومی ممكن شد می هاست: تعدادی از محققان یكی از شركت های دانش بنیان نرم افزارهای بومی نظارت بر بستر شبكه را برای مونیتورینگ شبكه معرفی كردند كه می تواند در صورت بروز اختلالی آنرا ثبت كند و دلایل را مورد بررسی قرار دهد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، بهروز عباس زاده، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ارائه خدمات فناورانه بر بستر شبکه در قالب ارائه نرم افزارها و راهکارهای امنیت را از زمینه های فعالیت این شرکت نام برد و اظهار داشت: تولید نرم افزاری برای نظارت بر بستر شبکه و منابع مراکز داده که به اختصار مانیتورینگ شبکه نامیده می شود، تمامی بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری را نظارت می کند و در صورت بروز اختلال، آنرا ثبت می کند و دلایل را مورد برسی قرار می دهد.
وی با اشاره به ارائه راهکارهای جامع و کارا، برای افزایش راندمان، امنیت و ضریب اطمینان سیستم های نرم افزاری و شبکه سازمان ها از طرف این شرکت، افزود: فعالان فناور این شرکت همچنان تلاش دارند با نوآوری، تازه ترین و بهینه ترین راهکارها را در پاسخ به مدیران فناوری اطلاعات ارائه نمایند.
عباس زاده با اشاره به صرفه مالی و کارایی بالاتر نمونه داخلی این نرم افزار، اشاره کرد: بااینکه این محصول نمونه های مشابه خارجی دارد ولی تمامی نمونه های خارجی اشکالاتی دارند. اولا هیچ نوع خدمات پشتیبانی به مشتریان ایرانی ارائه نمی دهند. همین طور ارائه کنندگان خارجی این نرم افزارها، راهکارهای پیاده سازی ارائه نمی دهند. نمونه هایی همین طور برای شبکه های بسیار بزرگ طراحی شده اند و امکانات پشتیبانی ندارند.
برمبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مجری طرح با اشاره به اینکه علاوه بر این که خدمات مشاوره و پشتیبانی ارائه می شود و امکان سفارشی سازی وجود دارد، تصریح کرد: نمونه کامل نرم افزار وابسته به تعداد سرویس گیرندگان به طور متوسط ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و ساده ترین نمونه آن ۲۰۰ میلیون ریال به مشتری ارائه می شود که یک دهم قیمت نمونه خارجی هزینه دارد.
منبع:

1399/08/18
20:50:39
5.0 / 5
1478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان