با استفاده از ظرفیت های دولت الكترونیكی انجام می شود

پیشگیری از مسافرت مبتلایان كرونا

پیشگیری از مسافرت مبتلایان كرونا به گزارش می هاست به قول معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تطبیق كد ملی مسافران قطار، هواپیما و اتوبوس شهری با كد ملی بیماران مبتلا به كووید ۱۹، بزودی بیماران امكان خرید بلیت یا دریافت كارت پرواز یا سوار شدن را ندارند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- اخیرا در توئیتر نوشت: طبق یک بررسی با وزارت بهداشت، مشخص شد ۲۰ درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی کنند. با ابلاغ وزارت بهداشت بر پایه دولت الکترونیکی، بزودی مبتلایان کووید ۱۹ امکان استفاده از قطار بین شهری، پروازهای هواپیمایی و تاکسی های اینترنتی را در دوران بیماری و قرنطینه ندارند.
وی درباره چگونگی این روش توضیح داد: کد ملی مسافران قطار، هواپیما و اتوبوس شهری با کد ملی بیماران تطابق داده می شود و بیماران امکان خرید بلیت یا دریافت کارت پرواز یا سوار شدن را ندارند. کد ملی رانندگان تاکسی اینترنتی با کد ملی بیماران چک می شود.
همینطور بهنام ولی زاده -سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات- در توئیتر نوشت: با دستور معاون وزیر ارتباطات از هفته گذشته پیاده سازی این کار را آغاز کرده ایم. وب سرویس سمت وزارت بهداشت و مرکز ملی تبادل اطلاعات آماده شده، با اتصال شرکتهای هواپیمایی، رجا، اپلیکیشن ها و سایت های فروش بلیت، مبحث تکمیل خواهد شد که در حال انجام می باشد.
منبع:

1399/08/18
13:52:25
5.0 / 5
1092
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان