توسعه دولت الكترونیك همراه با اصلاح ساختار بودجه برای مقابله با فساد

توسعه دولت الكترونیك همراه با اصلاح ساختار بودجه برای مقابله با فساد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: همراستا با ایجاد اصلاح ساختار بودجه در دولت و مجلس باید مشكلات موجود برای توسعه دولت الكترونیك هم رفع گردد برای اینكه ابزار شفاف سازی، ارتقای فناوری است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت توسعه دولت الکترونیک بعنوان یکی از زیرساخت های اصلاح ساختار بودجه و ایجاد شفافیت اظهار داشت: هدف اصلی توسعه دولت الکترونیک افزایش راندمان، ایجاد شفافیت و مقابله با فساد است.
وی اشاره کرد: اگر دولت الکترونیک سبب اصلاح فرایندها در کشور نشود و ساختارهای جاری هم به سمت بهبود راندمان پیش نروند، جز ایجاد هزینه بر دولت و کشور هیچگونه فایده دیگری نخواهند داشت. یکی از اشکالات در ساختار مقررات گذاری فعلی این است که دولت الکترونیک بعنوان یک ابزار، توسعه داده می شود و به آن به شکل یک هدف نهایی نگاه نمی گردد.

جلسات مشترک وزارت ارتباطات و مجلس برای رفع موانع توسعه دولت الکترونیک
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: بطور مثال شاخص هایی برای کاهش ۱۲ و نیم درصدی مراجعات مردمی به دستگاه های دولتی وجود دارد اما اهداف در این راه بطور دقیق مشخص نشده اند یعنی اینکه کاهش مراجعات مردمی چه میزان روی کاهش آلودگی هوا موثر است یا چه میزان شاخص ادراک فساد را بهبود می بخشد.
آذری جهرمی اظهار نمود: براین اساس مقرر شده، وزارت ارتباطات و فناوری جلساتی را با کمیته فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک و دیجیتال کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برگزار و روی موضوع توسعه دولت الکترونیک و ایجاد شفافیت بررسی های لازم را انجام دهد. همراستا با ایجاد اصلاح ساختار بودجه در دولت و مجلس باید مشکلات موجود برای توسعه دولت الکترونیک هم رفع گردد برای اینکه ابزار شفاف سازی، ارتقای فناوری است.1399/07/15
12:08:05
5.0 / 5
1651
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان