معاون وزیر صنعت:

سرمایه گذاری با رویكرد جایگزینی واردات در اولویت است

سرمایه گذاری با رویكرد جایگزینی واردات در اولویت است به گزارش می هاست معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت از انتشار فرصت های سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن بمنظور هدایت درست سرمایه در بخش تولید آگاهی داد و اظهار داشت: فرصت های سرمایه گذاری با رویكرد جایگزینی واردات در اولویت است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در کارگروه سرمایه گذاری اضافه کرد: در سامانه بهین یاب، بخشی بعنوان فرصت های سرمایه گذاری به وجود آمده تا لیست اولویت های صنعتی و معدنی و فرصت های سرمایه گذاری با رویکرد جایگزینی واردات به اطلاع ذی نفعان برسد.
وی افزود: یکی از سیاست های ما سوق دادن سرمایه گذاران جدید به تکمیل طرح های نیمه تمام و واحدهای راکد است، برای اینکه معتقدیم بجای اینکه سرمایه گذار کار خودرا از صفر شروع کند بهتر است به سمت احیای یک واحد تعطیل یا نیمه تمام برود.
زرندی اظهار داشت: با مشارکت سرمایه گذار قدیم یا توافق با وی، هم از هدررفت سرمایه های معطل جلوگیری می شود و هم سرعت راه اندازی پروژه ها شتاب می گیرد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اضافه کرد: با این سیاست، لیست واحدهای نیمه تمام و واحدهای راکد اطلاع رسانی شد.
وی با اعلان اینکه یکی از موضوعات مهمی که در آینده بخش تولید با آن مواجه خواهد بود کاهش سرمایه گذاری است، توضیح داد: در سال های اخیر رشد سرمایه گذاری ثابت، ناخالص و خالص منفی بوده، به عبارتی میزان سرمایه گذاری انجام شده از استهلاک موجودی سرمایه کمتر بوده و این امر زنگ خطری برای تولید و اشتغال شمرده می شود.
زرندی اظهار داشت: در این راستا به دنبال سرمایه گذاری با مقیاس بزرگ، هلدینگ های سرمایه گذاری و شرکت های سهامی عام هستیم.
وی اضافه کرد: از برخی چهره های خوش نام و صاحب برند دعوت شده تا با حضور آنها، شرکت های سهامی عام تشکیل و با بهره گیری از بازار سرمایه به جذب نقدینگی از طرف مردم پرداخته شود.منبع:

1399/07/14
13:51:16
5.0 / 5
1672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان