معاون سازمان صنایع كوچك اعلام كرد:

راه اندازی مجدد ۷۶۷ واحد صنعتی كوچك و متوسط از شروع سال ۹۹

راه اندازی مجدد ۷۶۷ واحد صنعتی كوچك و متوسط از شروع سال ۹۹ معاون صنایع كوچك سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران از احیا و راه اندازی مجدد 767 واحد صنعتی كوچك و متوسط از شروع سال 99 تابحال آگاهی داد.به گزارش روز پنجشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «اصغر مصاحب» اظهار داشت: با راه اندازی مجدد این واحدها برای ۱۳ هزار و ۵۷۷ نفر اشتغال ایجاد یا تثبیت شغل شده است.

وی اضافه کرد: الان در شهرک های صنعتی کشور حدود ۴۶ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر هستند که ۹ هزار و ۸۰۰ مورد آنها غیرفعال و راکد هستند و امسال احیای یک هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در سراسر کشور برنامه ریزی شده و در دستور کار قرار گرفته است.

مصاحب اعلام نمود: با بازگشت ۷۶۷ واحد صنعتی به چرخه تولید از آغاز امسال، ۵۱ درصد از برنامه تدوین شده برای احیای صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۹ عملیاتی شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: باتوجه به برنامه ریزی احیای ۲۷ هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحد های احیا شده بیش از ۵۰ درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است.

مصاحب افزود: استان تهران با ۸۱ واحد صنعتی، استان اصفهان با ۶۰ واحد صنعتی و مازندران با احیای ۵۱ واحد صنعتی، به ترتیب بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از شروع امسال به خود اختصاص داده اند.

سرمایه گذاری۲۵۶۰ میلیارد تومانی برای احیای این واحدها

عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک اشاره کرد: سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدد راه اندازی شده بطور متوسط ۱۸ نفر است و سرمایه گذاری انجام شده برای احیای این واحدها بیش از دو هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان با سرانه سرمایه گذاری نزدیک به سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

مصاحب افزود: در یک هفته گذشته تعداد ۲۷ واحد صنعتی جدید مجدد راه اندازی و به چرخه تولید بازگشته است.

وی اضافه کرد: راه اندازی مجدد واحدهای غیرفعال بوسیله واگذاری به سرمایه گذار جدید، تامین مالی، ستاندن شریک سرمایه گذار، تامین مواد اولیه، اجاره به شرط تملیک، حل مشکلات اختلاف شرکا و دیگر شیوه ها انجام شده است.

این مسوول بیان داشت: تجربه سال های گذشته در راه اندازی مجدد واحدهای غیرفعال نشان میدهد که در ۶ ماهه دوم سال عملکرد بهتری در این عرصه اتفاق می افتد و امید می رود این روند در سال ۹۹ نیز با تمهیدات اتخاذ شده و همکاری دستگاه های مرتبط بیش از پیش محقق شود.


1399/07/11
21:16:08
5.0 / 5
1543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان