حمایت مالی از سربازان فعال در حوزه ICT

حمایت مالی از سربازان فعال در حوزه ICT به گزارش می هاست مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان از امضای تفاهم نامه میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و قرارگاه مركزی مهارت آموزی سربازان اطلاع داد.


سردار موسی کمالی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه خوشایندسازی خدمات سربازی و ارتقای توان و مهارت سربازان یکی از اصلی ترین اهداف قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح است، اظهار داشت: در همین راستا هم این قرارگاه مبادرت به انعقاد تفاهمنامه های مختلف با سازمان ها و دستگاه ها کرده تا با استفاده از ظرفیت آنان بتوان در امر آموزش سربازان و هم اشتغالزایی بعد از ترخیص از خدمت اقدام نمود.
وی ادامه داد: به تازگی هم بعد از رایزنی های اولیه مقرر شد تا تفاهم نامه ای مشترک میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به امضا برسد که این اقدام انجام و مقرر شد با تحقق تدابیر فرمانده معظم کل قوا گام موثری در ایجاد آمادگی شغلی سربازان و افزایش نشاط و جذابیت در میان جوانان نسبت به دوره خدمت وظیفه عمومی برداشته شود.
کمالی با اشاره به اینکه این تفاهمنامه ۱۲ ماده دارد، اضافه کرد: همکاری، حمایت و ایفای نقش موثر سازمان فناوری اطلاعات ایران در فرآیند توانمندسازی و بهبود نیازهای شغلی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بر مبنای الزامات طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه و سیاست های سازمان فناوری اطلاعات ایران از اهداف این تفاهمنامه بود.
وی افزود: در این تفاهمنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران متعهد شد تا در جهت پشتیبانی از اشتغال جوانانی که دوره خدمت سربازی خویش را به پایان رسانده اند اقداماتی نظیر اعطای اولویت و تخصیص وام تا ۱۵ درصد بیشتر نسبت به دیگر شرکت های فعال در حوزه ICT، اعطای اولویت و تخصیص وام تا ۲۰ درصد بیشتر از سایر طرح ها به طرح کسب و کار سربازان مهارت آموخته یا آموزش تخصصی تر این سربازان در دوره خدمت سربازی و همینطور حمایت های شغلی در چارچوب تشکیل استارتاپ ها و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای ارتباط بر خط و اتصال سامانه های سازمان به سامانه ماهرسان و تهیه محتوای آموزشی از راه دانشکده پست و مخابرات و... را انجام دهد.
منبع:

1399/07/10
19:32:21
5.0 / 5
1680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان