با حضور معاون اول رییس جمهوری؛

مرحله دوم فولادسازی شركت فولاد كاوه جنوب كیش به بهره برداری رسید

مرحله دوم فولادسازی شركت فولاد كاوه جنوب كیش به بهره برداری رسید به گزارش می هاست ایرنا- مرحله دوم فولادسازی شركت فولاد كاوه جنوب كیش روز شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در غرب بندرعباس به بهره برداری رسید.


مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب در مراسم بهره برداری از این طرح اظهار داشت: مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با سرمایه گذاری ۳۱۱ میلیون یورو از جانب بنیاد مستضعفان در مدار تولید قرار گرفته است.
علی دهاقین اضافه کرد: با بهره برداری از مرحله دوم این مجموعه فولادی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید شمش در کشور و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش اضافه شده و ظرفیت تولید در این شرکت به سالانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن شمش فولادی خواهد رسید.
وی با اعلان اینکه با احتساب ظرفیت تولید در مرحله دوم فولاد کاوه جنوب کیش، سهم تولید فولاد در این شرکت حدود ۱۰ درصد تولید فولاد کشور افزایش می یابد، افزود: این میزان تولید سبب می شود تا رتبه فولاد کاوه جنوب کیش در بین تولید کنندگان فولاد کشور از جایگاه هفتم به چهارم ارتقا یابد.
مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب، با تاکید بر راه اندازی مرحله دوم فولاد کاوه جنوب کیش در سال جهش تولید و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: برای اولین بار در کشور یک خط تولید فولادی به صورت کامل به دست متخصصان ایرانی انجام شد و این موفقیت بزرگ، در شرایطی به دست آمد که کشور و صنعت فولاد ایران تحت سخت ترین تحریم های خارجی قرار داشت.
دهاقین، با اشاره به نقش راه اندازی مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در اشتغال زایی نیروهای بومی استان هرمزگان افزود: با راه اندازی از این واحد صنعتی برای ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۶ هزار و ۴۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال زایی شده است.
این مسوول یادآورشد: همینطور با بهره برداری از مرحله دوم این مجموعه صنعتی، ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید شمش در کشور و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش اضافه می شود و ظرفیت تولید در این شرکت به سالانه ۲.۴ میلیون تن شمش فولادی خواهد رسید.
وی یادآورشد: سرمایه گذاری برای راه اندازی مرحله دوم فولاد کاوه جنوب کیش بزرگترین سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان بوده و در آینده با راه اندازی کارخانه های کنسانتره و گندله به تکمیل زنجیره تولید فولاد منجر می شود.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان و بازدید از گمرکات استان بامداد امروز شنبه وارد فرودگاه بین المللی بندرعباس شد و مورد استقبال استاندار، نماینده ولی فقیه و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
به گزارش می هاست به نقل از ایرنا، سرپرست وزارت صنعت ومعدن و تجارت، وزیران جهادکشاورزی و راه و شهرسازی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس کل گمرک ایران و رئیس بنیاد مستضعفان؛ جهانگیری را در مسافرت یک روزه به هرمزگان همراهی می کنند.
افتتاح مرحله دوم فولاد سازی شرکت فولاد کاوه و بیمارستان فوق تخصصی شریعتی بندرعباس، بازدید از بندر و گمرک شهید رجایی و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی از مهم ترین برنامه های سفر معاون اول رئیس جمهوری به هرمزگان است.1399/07/05
14:14:53
5.0 / 5
1640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان