تداوم گرانی تخم مرغ باوجود تشدید نظارت ها

تداوم گرانی تخم مرغ باوجود تشدید نظارت ها به گزارش می هاست با وجود اینكه عملكرد بازرسی و نظارت سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها حاكی از تشدید نظارت ها بر بازار تخم مرغ در پنج ماهه اول سال جاری است، این محصول همچنان بیشتر از نرخ مصوب عرضه می شود.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، برپایه اطلاعات مربوط به عملکرد بازرسی و نظارت سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و با عنایت به تشدید بازرسی ها از بازار مرغ و تخم مرغ، این کالاها از آغاز سال جاری در چندین مرحله بعنوان اولویت بازرسی تعیین شده بودند؛ به صورتی که در پنج ماهه نخست سال جاری در مجموع ۷۷ هزار و ۴۳۹ مورد از بازار این محصولات انجام و ۴۸۱۳ مورد تخلف در رابطه با عرضه مرغ و تخم مرغ به ارزش بیشتر از سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سرتاسر کشور تشکیل شده است.
بر طبق این اطلاعات در پنج ماهه نخست سال جاری، تعداد بازرسی از بازار گوشت مرغ ۴۸ هزار و ۴۰۹ مورد بوده و برای ۲۶۷۰ واحد صنفی متخلف، برگه گزارش بازرسی به ارزش ریالی بالغ بر دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تنظیم شده است. همینطور در این بازه زمانی از لازار تخم مرغ ۲۹ هزار ۳۰ مورد بازرسی انجام و برای ۲۱۴۳ متخلف صنفی، گزارش بازرسی به ارزش ریالی حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تنظیم و به مرجع رسیدگی کننده ارسال شده است.
با این وجود قیمت هر شانه تخم مرغ در ایام اخیر در خرده فروشی های سطح شهر تهران به شانه ای ۲۶ هزار تومان رسیده است. البته قیمت این محصول در هفته های گذشته در خرده فروشی ها حدود ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان بود.
هشتم تیرماه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی بسته به وزن آنرا حدود ۲۰ هزار تومان تعیین کرد. البته قیمت هر شانه تخم مرغ در تیرماه به بیشتر از ۳۰ هزار تومان هم رسید که باعث شد صادرات این محصول برای مدتی متوقف شود. البته عوارض صادراتی، هر کیلوگرم تخم مرغ تا آخر مردادماه ۴۰۰۰ تومان تعیین شده بود.
با این وجود ستاد تنظیم بازار در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان عوارض صادراتی تخم مرغ برای شهریورماه را مشروط به تعهد اتحادیه مرکزی مرغداران میهن برای پیشگیری از هرگونه کمبود احتمالی و هم ثبات و رعایت قیمت های مصوب درب مرغداری و مصرف کننده در سطح بازار، حذف کرد.
االبته سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام نموده که روند نظارتی و تشدید بازرسی ها روی اقلام کالایی مرغ و تخم مرغ در روزهای پیش روی در سرتاسر کشور ادامه دارد.
منبع:

1399/06/13
22:40:19
5.0 / 5
1869
تگهای خبر: صنعت , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان