تعرفه نیم بها برای تولیدكنندگان محتوای داخلی

تعرفه نیم بها برای تولیدكنندگان محتوای داخلی می هاست: امكان اعمال تعرفه نیم بها و سرعت متفاوت برای تولیدكنندگان محتوای داخلی، فراهم گشته است و تولیدكنندگان محتوای داخلی آموزشی می توانند با ثبت درخواست خود در سازمان فناوری اطلاعات ایران، از تعرفه ترجیحی اپراتورها برای مراجعه كنندگان خود استفاده كنند.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، یکی از مهم ترین مزایایی که مورد توجه قرار گرفت، تفکیک تعرفه اینترنت داخل از بین الملل بود. بدین معنا که برای وب سایت ها با سرورهای داخلی در مقایسه با وب سایت های خارجی، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی از اینترنت ثابت و همراه، مطابق مصوبه سازمان رگولاتوری ملزم به رعایت این مساله در محاسبه هزینه اینترنت برای کاربران شدند.
از جانب دیگر هم اکنون و با شیوع ویروس کرونا در کشور، از اسفندماه سال ۹۸، مراکز آموزشی به صورت حضوری تعطیل شده و آموزش به صورت مجازی و الکترونیکی ادامه یافت و باتوجه به هزینه بالای اینترنت برای تحصیل، در صورتیکه دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند، وزارت ارتباطات از رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی تا اختتام خرداد خبر داد.
همین طور با ادامه روند آموزش مجازی، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به ایجاد بار ترافیکی بر اثر آموزش مجازی، بیان کرد: به سبب عدالت آموزشی و عدم امکان خانواده ها در تامین مالی سبب عدم بهره گیری از تحصیل نشود، تلاش می نماییم که بسته هایی را برای معلمان و دانش آموزان در نظر بگیریم. برای اینکه به سبب حجم ویدیوهایی که در پیام رسان ها ارسال می شود، هزینه هایی به معلمان تحمیل می شود که باید برایش فکری نماییم.

اعمال تفکیک ترافیک داخل از بین الملل
در این راستا سازمان فناوری اطلاعات نیز در اطلاعیه ای عنوان کرده که برمبنای مصوبه شماره ۲۳۷ و ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقرارت ارتباطات در خصوص امکان اعمال تعرفه نیم بها و سرعت متفاوت برای تولیدکنندگان محتوای داخلی، کلیه اپراتورهای داخلی موظفند امکان تفکیک ترافیک داخل از بین الملل را اعمال و تعرفه مصرف دیتای محتواهای داخلی را به صورت ترجیحی و به میزان نصف تعرفه دیتای بین الملل محاسبه کنند.
به همین دلیل باتوجه به فرارسیدن سال تحصیلی جدید و با هدف پشتیبانی از کسب وکارهای فعال در زمینه آموزش الکترونیکی، از کلیه تولیدکنندگان محتوای داخلی آموزشی دعوت می شود با مراجعه به سامانه درخواست خدمات سازمان فناوری اطلاعات ایران به آدرس http: //g2b.ito.gov.ir نسبت به ثبت لیست سامانه ها و برنامه های کاربردی (app) که در داخل کشور میزبانی می شود اقدام نمایند تا اپراتورها تعرفه ترجیحی برای مشترکانی که به سایت های مذکور مراجعه می کنند را اعمال کنند.
در این اطلاعیه همین طور ذکر شده که به سبب پیچیدگی های اجرای فنی برای اعمال تعرفه مورد اشاره، از زمان ثبت درخواست تا فعال سازی، نیازمند یک ماه زمان است.
منبع:

1399/06/10
21:24:46
5.0 / 5
1771
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان