آماده سازی مركز داده با خدمات ویژه برای پیام رسان و جست وجوگر

آماده سازی مركز داده با خدمات ویژه برای پیام رسان و جست وجوگر می هاست: معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طی آخرین مراحل آماده سازی مركز داده برای اختصاص به خدمات ابری ویژه پیام رسان ها، جست وجوگر و سایر خدمات پایه شبكه ملی اطلاعات آگاهی داد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور از اواخر سال ۱۳۸۴ مطرح و مهم ترین دلیل پیاده سازی این شبکه در آن سال کاهش وابستگی به شبکه جهانی اینترنت اعلام شد، اما اساس شبکه ملی از سال ۱۳۹۲ در شورای عالی فضای مجازی بازتعریف شد. در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» تصویب شده در سال ۱۳۹۵ نیز آمده که شبکه ملی اطلاعات بعنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه های کشور است.
همان زمان شورای عالی فضای مجازی در تشریح خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات، این خدمات را بخش غیر قابل اجتناب از این شبکه دانست که دارای جنبه ی راهبردی با مخاطب داخلی بالایی هستند. مرکز داده (میزبانی و ذخیره سازی)، خدمات نام و نشان گذاری، جویشگر، رایانامه، پیام رسان های ارتباطی، هاب پیام و مراکز تبادل اطلاعات و نیز بیشتر خدمات رایانش ابری، از مهمترین خدمات باکیفیت شبکه ملی اطلاعات اعلام شدند.
در این راستا حمید فتاحی - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت - در توئیتر نوشت: آخرین مراحل آماده سازی مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات که توسط همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت در حال راه اندازی است، در حال پیموده شدن است.
او همینطور اشاره کرد: این مرکز داده، با ظرفیت فاز اول ۱۰۰ رک، خدمات ابری ویژه پیام رسان ها، جستجوگر و سایر خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات را فراهم می آورد.
منبع:

1399/06/02
20:22:39
5.0 / 5
2098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان