سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاكید كرد

صادرات فولاد منوط به رعایت كف عرضه در داخل شد

صادرات فولاد منوط به رعایت كف عرضه در داخل شد سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن تاكید براینكه تنها تولیدكنندگانی كه كف عرضه فولاد را رعایت نمایند، می توانند صادركننده مازاد تولید خود باشند، افزایش فراوانی عرضه فولاد را عامل موثر در متعادل كردن قیمت فولاد دانست.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، جعفر سرقینی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت ضمن تاکید براینکه در سالجاری، مهم ترین محور فعالیت وزارت صمت "جهش تولید" است، اظهار نمود: بر این اساس فراوانی کالا و تأمین بی وقفه اقلام در بازار در اولویت قرار دارد و بطور قطع طبق برنامه، افزایش تولید را در بخش های مختلف ادامه خواهیم داد و همسو با جهش تولید، توسعه واحدهای صنعتی به خصوص واحدهای مهم و پیشران صنعتی هم ادامه می یابد. ضمن اینکه افزایش تولیدات خودرویی کشور هم ادامه خواهد داشت.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تولید فولاد و سایر فلزات اساسی هم بر مبنای برنامه تدوین شده حتما عملیاتی خواهد شد، در ارتباط با تغییرات قیمتی فولاد در کشور اظهار داشت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده که امروز ابلاغ می شود، از امروز تنها واحدهایی می توانند صادرکننده فولاد باشند که کف عرضه در داخل را به خوبی رعایت نمایند.

فراوانی عرضه فولاد، قیمت آنرا متعادل خواهد کرد
سرقینی تصریح کرد: تأمین مواد اولیه تولید داخل، در اولویت وزارت صنعت است و اینکه فولاد تولیدی کشور، واحدهای صنعتی سایر کشورها را رونق دهد، هنری نیست و باید در گام نخست تولیدات فولادی صنایع داخلی را رونق دهند و مازاد تولید هم می تواند صادر شود.
وی ادامه داد: با تحقق اهداف مدنظر، این تصمیم فراوانی عرضه فولاد در داخل کشور اتفاق خواهد افتاد که منجر به تعادل قیمتی فولاد هم منجر خواهد شد.
منبع:

1399/05/29
21:16:25
5.0 / 5
1970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان