تهدید سایبری در كمین ربات های صنعتی

تهدید سایبری در كمین ربات های صنعتی به گزارش می هاست تحقیقات جدید نشان داد ربات های صنعتی حفره های امنیتی دارند كه آنها را در مقابل حملات هكرهای پیشرفته صدمه پذیر می كند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، ربات های صنعتی برای مونتاژ محصولات از هواپیما گرفته تا تلفنهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند و با بازوهای مکانیکی خود یک فرایند را بارها و بارها هزاران بار در روز و با دقت نانومتریک تکرار می کنند.

اما فردریکو ماگی، محقق ترند مایکرو و مارسلو پوگلیانی، محقق امنیت اطلاعات شرکت پلی تکنیکو دی میلانو در تحقیقات جدیدی اخطار دادند بعضی از ربات ها حفره های امنیتی دارند که هکرهای پیشرفته با استفاده از آنها می توانند به سرقت اطلاعات پرداخته یا حرکات ربات را از راه دور تغییر دهند. حملات سایبری در محیطهای صنعتی امکان دارد نتایج وخیمی همچون توقف فعالیت تولیدی، خسارت فیزیکی، صدمه محیط زیستی و صدمه یا تلفات انسانی را به همراه داشته باشد.

این تحقیقات مقرر است در کنفرانس مجازی هکرهای بلک هت عرضه شود.

رباتها اغلب به شبکه ها متصل بوده و از راه نرم افزار کار می کنند. صدمه پذیریهایی که پیش از این ناشناخته بودند امکان دارد به هکرها اجازه دهند کد مخرب را در آنها و سایر ماشینهای تولیدی قابل برنامه ریزی پنهان کنند. این محققان حفره های امنیتی در نرم افزار شرکت سوییسی-سوئدی ABB که یکی از بزرگترین سازندگان ربات صنعتی در جهان است، کشف کرده اند. همینطور صدمه پذیریهای دیگری در نرم افزار کد باز Ros-I کشف کرده اند که برای شرکتهای تولیدکننده ربات ABB و Kuka AG تهیه شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ربات های صنعتی یکی از بخشهای برخودار از رشد سریع در بخش صنعتی هستند و بر اساس آمار فدراسیون بین المللی رباتیک، نرخ رشد تاریخی آنها بر اساس واحد از ۲۰ درصد فراتر رفته و ارزش سالانه آنها ۱۶ میلیارد دلار است.
1399/05/26
14:25:10
5.0 / 5
2069
تگهای خبر: امنیت , امنیتی , سایبر , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان