دبیر انجمن سازندگان قطعات اعلام كرد:

مذاكره با سازندگان خودرو برای حل مشكل قطعه سازان

مذاكره با سازندگان خودرو برای حل مشكل قطعه سازان به گزارش می هاست دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با اشاره به مذاكره با سازندگان خودرو برای حل مشكل قطعه سازان، اظهار داشت: مشكل فوری قطعه سازان، تامین ارز و در بلندمدت قیمت گذاری خودرو است.


«مازیار بیگلو» امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: هرچند اصلاح قراردادهای قطعه سازان با خودروسازان در حال انجام می باشد، اما تابحال مساله تامین ارز قطعه سازان حل نشده است.
به گفته وی، نیاز ارزی قطعه سازان کمتر از ۲ میلیارد دلار برای تیراژ تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو است.
بیگلو افزود: قیمت گذاری دستوری خودرو نیز دیگر مساله ای است که در سال های گذشته به مشکلی اساسی فراروی خودروسازان و قطعه سازان و زیان های شدید آنها تبدیل گشته و راهکارهایی نظیر عرضه خودرو در بورس و غیره که در ماه های گذشته از طرف کارشناسان و مسئولان مطرح شده، در حد حرف باقی مانده است.
وی اشاره کرد: با وجد شرایط یاد شده، شاهد تلاش بی وقفه قطعه سازان برای رسانیدن قطعات به خط تولید خودروسازان هستیم و رکوردهایی که از دو خودروساز بزرگ کشور به گوش می رسد، حاصل تلاش قطعه سازان است.
این مقام صنفی افزود: بدتر آن است که حتی اگر اصلاح قراردادهای قطعه سازان صورت گیرد، خودروسازان نمی توانند پول قیمت های اصلاح شده را بپردازند و مشکلات بعدی شکل می گیرد.
وی درباب داخلی سازی قطعات خودرو نیز اظهار داشت: تابحال چهار میز تعمیق داخلی سازی برگزار شده که در مجموع ۴۰۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی به دنبال خواهد داشت.
به گزارش می هاست به نقل از ایرنا، حالا از حدود یک هزار و ۲۰۰ قطعه ساز رسمی فعال در رده های ۱، ۲ و ۳ با جمعیت حدود ۵۵۰ هزار نفری، نزدیک به ۴۰۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل هستند.
کل مطالبات زنجیره تامین داخلی از خودروسازان به حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان رسیده که بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان آن مطالبات معوق است.منبع:

1399/05/22
22:11:08
5.0 / 5
1909
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان