وزارت صنعت برای واردات یك میلیارد دلار كالا مجوز نداد

وزارت صنعت برای واردات یك میلیارد دلار كالا مجوز نداد رئیس مركز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: هیات نظارت بر قانون حداكثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی كشور و پشتیبانی از كالای ایرانی، مانع از خرید و ورود حدود یك میلیارد دلار كالا و خدمات دارای مشابه داخلی در 9 ماه اخیر شد.


به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سید محمدمهدی هادوی» اضافه کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، امسال با تولید و ساخت داخل، حدود ۳.۲ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد و در چهار ماه نخست سال، دست کم ۲۵۰ میلیون دلار تحقق یافته است.
وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در قالب سیاست پشتیبانی از ساخت داخل، واردات بیش از دو هزار و ۲۰۰ قلم کالا را ممنوع ساخت.
به گفته هادوی، مطابق ماده ۲۲ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی، و با تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت و قوه قضاییه، تشکیل شعب ویژه به روسای کل دادگستری در سراسر کشور ابلاغ گردیده و برابر گزارش ها در تهران شعب ویژه تشکیل و در سایر استانها نیز درحال انجام است.
رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت اظهار داشت: تشکیل شعب ویژه رسیدگی و صدور حکم درباب جرایم موضوع قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی، سبب تسریع و رسیدگی تخصصی به جرایم موضوع قانون شده و از اطاله دادرسی و رسیدگی به پرونده ها جلوگیری می شود.
وی پیرامون سامانه توانیران نیز اظهار داشت: سامانه توانیران، با هدف به هم رسانی متقاضیان خرید خارج کالاها و خدمات با شرکت های توانمند داخلی، از بهمن ماه گذشته افتتاح شد.
این مقام مسوول افزود: حالا اطلاعات بیش از ۷۷ هزار واحد تولیدی در سامانه قرار دارد و دستگاه های مشمول قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی ملزم به ثبت پروژه ها و نیازهای خارجی متناسب با پروژه و دوران بهره برداری در سامانه هستند.منبع:

1399/05/21
14:19:25
5.0 / 5
2194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان