افتتاح پنج واحد تولیدی استان سمنان امسال ۸۵۰ اشتغال به وجود می آورد

افتتاح پنج واحد تولیدی استان سمنان امسال ۸۵۰ اشتغال به وجود می آورد به گزارش می هاست ایرنا- رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: بهره برداری از پنج طرح صنعتی و معدنی پیشران و ملی این استان تا اختتام امسال برای 850 اشتغالزایی به همراه دارد.


به گزارش می هاست به نقل از ایرنا، علی تشنه دل روز یکشنبه به رسانه ها بیان کرد: پنج طرح صنعتی و معدنی در چارچوب پویش ملی «تولید- تداوم امید» و جز طرح های مهم و ملی استانی است که با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال ۸۵۰ نفر در استان فراهم می شود.
وی تصریح کرد: جهت راه اندازی کامل این پنج واحد حدود ۷۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری پیش بینی شده است.
وی اشاره کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در سالی که از طرف مقام معظم رهبری مزین به نام جهش تولید است، نسبت به راه اندازی پویش «تولید، تداوم امید» بمنظور بهره برداری از ۲۰۰ طرح بزرگ پیشران ملی در بخش صنعت و معدن به ارزش ۱۷۰ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم برای ۴۱ هزار نفر اقدام نموده که در این بین ۵ طرح صنعتی و معدنی از استان سمنان است.
تشنه دل اضافه کرد: شرکت پرشیا اروپا تولیدکننده مس کاتدی یکی از طرح های پیشران و ملی استان است که با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومان، ظرفیت تولید سالانه ۶۰۰تن مس کاتدی را دارد که با راه اندازی این طرح زمینه اشتغال ۴۰ نفر ایجاد خواهد شد.
وی اشاره کرد: شرکت گوهر سنگ کویر با ظرفیت تولید سالانه ۹۰۰تن کنسانتره مس سولفیدی با سرمایه گذاری حدود ۳۰ میلیارد تومان از دیگر طرح های مهم استان در این پویش است که ۴۰نفر بطور مستقیم با راه اندازی این طرح مشغول به کار خواهند شد.
تشنه دل گفت: شرکت کویر جین با ظرفیت تولید سالانه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع پارچه های سیستم پنبه ای و الیاف مصنوعی با سرمایه گذاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان سومین طرح بزرگ و ملی استان است که با راه اندازی این واحد زمینه اشتغال حدود ۲۷۳ نفر فراهم می شود.
وی افزود: واحد تولیدی راوندی تولید کننده انواع یخچال و فریزر از دیگر طرح های قابل افتتاح با سرمایه گذاری بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار دستگاه انواع یخچال و فریزر را دارد که با راه اندازی این واحد ۴۰۰ نفر مشغول به کار می شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: شرکت طب پلاستیک نوین پنجمین طرح ملی استان با سرمایه گذاری حدود ۶۰ میلیارد ریال ظرفیت تولید ۸ هزار تن ظروف پلی استایرن و پلی پروپیلن را خواهد داشت و با شروع به کار این طرح، زمینه اشتغال حدود ۱۰۰ نفر فراهم خواهد شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به دستاوردها و نتایج این پویش ملی اظهار داشت: جهش تولید، تکمیل زنجیره ارزش، کاهش واردات، افزایش صادرات، فناوری بالا و توسعه مناطق کمتربرخوردار از مهمترین دستاوردها و نتایج بهره برداری از این طرح های استانی است که تا اختتام امسال به بهره برداری خواهند رسید.


1399/05/19
20:27:03
5.0 / 5
2201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان