چطور شبكه وای فای را ایمن كنیم؟

چطور شبكه وای فای را ایمن كنیم؟ می هاست: اگر كلاهبرداران بتوانند سیگنال های روتر را بگیرند، می توانند به داده ها و رمزهای عبور دسترسی داشته باشند و بنا بر این لازم است كاربران كنترل كنند كه چه كسی می تواند وارد شبكه آنها شود.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، اغلب افرادی که ممکنست نگاهی غیرحرفه ای به هک شدن شبکه وایرلس داشته باشند، تصورشان از این مسئله فقط این است که مهاجم از اینترنت آنها استفاده می نماید، این درحالی است که مهاجم با این کار می تواند پسورد هایی که توسط سیستم شما وارد می شود را شنود کند و همین طور به دستگاه های موجود در شبکه مورد حمله واقع شده، نفوذ کند.
نفوذ به شبکه های وای فای که امروزه از متداول ترین حملات سایبری است و می تواند حرفه ای ترین کاربران را نیز به آسانی به دام بیندازد، به روش های مختلفی صورت می گیرد. بدین جهت وب سایت جی بی هکرز به روش هایی جهت ایمن سازی شبکه وای فای خانگی اشاره نموده است.


غیرفعال کردن گزینه نام شبکه در شبکه وای فای
سفارش می شود هنگام استفاده روتر بی سیم در خانه نام شبکه (name broadcasting) را برای عموم غیرفعال کنید. این توانایی برای مراکزی که می خواهند به مشتریان خود اتصال به اینترنت با باند پهن را عرضه کنند مفید خواهد بود، ولی برای یک شبکه بی سیم خصوصی مفید نیست.
از طرفی نقاط اتصال وای فای به صورت پیش فرض برای انتقال نام شبکه بی سیم پیکربندی شده است که این مساله شناسایی و اتصال را ساده تر می کند. جهت تنظیم نام شبکه پیش از اتصال می توانید SSID را روی "Hidden" قرار دهید. از آنجایی که اعضای شرکت با نام شرکت وای فای آشنا هستند این منطقی بنظر می رسد که هر کسی به آسانی بتواند به آن دسترسی پیدا کند. با این وجود توجه داشته باشید که مخفی کردن SSID تنها راه برقراری امنیت در شبکه بی سیم نیست.
در بعضی از نقاط هنوز هم از استاندارد قدیمی WEP در وای فای استفاده می شود ولی برای برقراری امنیت بهتر و جلوگیری از حملات مهاجمان باید نسخه های به روز WPA، WPA۲ و یا WPA۳ استفاده کنید.
همین طور اطمینان حاصل کنید یک رمز عبور قوی برای وای فای دارید و یک کلاهبردار نمی تواند آنرا تغییر دهد. دسترسی به سیستم هایی با رمز عبور پیش فرض بسیار راحت بوده و یک نفوذگر می تواند با نفوذ به سیستم تنظیمات خودرا اعمال نماید. این بدان مدلول است که هکرها با بهره گیری از این اطلاعات اهتمام در نفوذ به شبکه شما هستند.

نرم افزار روترها را به روز نگه دارید
گاهی اوقات سیستم عامل روتر مانند سایر نرم افزارها می تواند لطمه پذیری هایی را داشته باشد که توسط نسخه های بعدی رفع می شود. بدین سبب لازم است تازه ترین نسخه از نرم افزار را نصب کرده و همین طور آخرین پچ های امنیتی را دانلود کنید تا اطمینان حاصل کنید که نمی تواند نفوذی به آن صورت گیرد.
فایروال نیز برای جلوگیری از هجوم حملات روی کامپیوتر ها در نظر گرفته شده است. روترهای بی سیم معمولاً دارای فایروال هستند. با این وجود، فایروال ها اغلب غیرفعالند، بدین سبب لازم است اطمینان حاصل کنید که فایروال روتر بی سیم فعال گردیده است.
برای جلوگیری از دسترسی های مخرب به شبکه های بی سیم خود از یک فایروال استفاده کنید. فایروال ها از شبکه در مقابل هکرها محافظت می کنند. بیشتر روترها دارای فایروال هستند که ورود و افشای داده ها را کنترل و کارهای مشکوک را مسدود می کنند. یک فایروال هدر بسته و آدرس مقصد را بررسی می کند.
در صورتیکه یک نفوذگر ممکنست از جنبه های مختلف شبکه شما را تحت تاثیر قرار دهد، برای حفظ امنیت باید نکات امنیتی را دنبال کنید. علاوه براین، بررسی کنید که سیستم های متصل به شبکه شما دارای ابزار محافظتی قابل اعتماد در مقابل ویروس ها و جاسوس افزار باشند.
منبع:

1399/05/14
14:09:45
5.0 / 5
2083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان