تولید كرمان در راه جهش از تحریم ها

تولید كرمان در راه جهش از تحریم ها روز گذشته استان كرمان میزبان حضور همزمان معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت بود كه طرح ها و پروژه های گوناگونی كلنگ زنی و مورد بازدید قرار گرفت تا شاهد استمرار جهش تولید در این استان را در شرایط تحریم باشیم.


استان کرمان بعنوان بهشت معادن و قطب صنعتی جنوب شرق کشور، حرکت پر شتاب خویش را برای تحقق جهش تولید روز به روز تندتر می کند بطوریکه طرح ها و پروژه های بسیاری در دست انجام است.
روز سه شنبه معاونین امور معادن و صنایع معدنی، معاون امور صنایع، معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مسافرت به استان کرمان ضمن آغاز ۲ طرح از چند پروژه و واحد معدنی و صنعتی بازدید کردند.
۲ واحد تولید کنستانتره گهرزمین در سیرجان کلنگ زنی شد
عملیات اجرایی این طرح روز سه شنبه با حضور معاون امور معادن و صنایع معدنی، معاون امور صنایع، معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان زمین شناسی، رئیس مجمع نمایندگان استان و تعدادی از مسؤلان ملی و استانی در محل شرکت گهرزمین سیرجان شروع شد.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت در این آیین اظهار داشت: سال جاری به فرمایش مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نام گذاری شده و بر همین مبنا هرکدام از معاونت های وزارت صنعت، معدن و تجارت بعنوان معین صنعتی و معدنی استان ها انتخاب شدند.
داریوش اسماعیلی با اشاره به اینکه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیتهای صنعتی و معدنی استان های فارس و کرمان را به صورت ویژه دنبال می کند اضافه کرد: بنابراین در سفری به استان کرمان مسائل را پیگیری می نماییم و در انتهای سال اقدامات درمورد تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و جهش تولید سنجیده می شود.
معاون وزیر صمت: عمل به مسئولیت اجتماعی وظیفه قانونی صنایع و معادن است
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت) اظهار داشت: مسئولیت های اجتماعی معادن و صنایع معدنی به صورت قانونی در برنامه ششم توسعه گنجانده شده و این واحدها باید بعنوان وظیفه قانونی خود به آن عمل کنند.
داریوش اسماعیلی عصر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در محل دفتر وی ادامه داد: تعداد ۷۶۰روستای استان کرمان با تانکر آبرسانی می شود، در حالیکه مجموعه های بزرگ گل گهر و مس سرچشمه را در این استان داریم و این مشکلات زیبنده استان ثروتمند کرمان نیست.
وی تصریح کرد: این شرکت ها بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان برای انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان هزینه می کنند و باید به مسئولیت های اجتماعی خود در قبال مردم این استان برسند.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این وزارت در جهت عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نام گذاری جهش تولید سال جاری عزمی جدی داشته و اتفاقات عملی را برای تحقق جهش تولید برنامه ریزی نموده است.
معاون وزیر صنعت: دولت به قیمت گذاری زنجیره فولاد ورود نمی کند
داریوش اسماعیلی روز سه شنبه در جریان بازدید از واحد پویان گهر کریمان سیرجان در جمع خبرنگاران اضافه کرد: نشستی با تولیدکنندگان زنجیره فولاد داشتیم که نگاه مدیران آن این بود که در زنجیره فولاد سود عادلانه توزیع نمی گردد و مقرر شد که تجدیدنظری در این اعداد و ارقام شود.
وی با اشاره به اینکه کنستانتره ۱۶ درصد، گندله ۲۳.۵ درصد و اهن اسفنجی ۵۰ درصد شمش است تصریح کرد: بخش خصوصی چهار مجموعه و تشکل را مشخص کرد که پیشنهادات خویش را برای قیمت گذاری زنجیره فولاد ارائه نمایند که بعد از ۲ هفته فرصت، توافق نکردند و بعد از آن اختلاف نظرهایی داشتند.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: با مدیران زنجیره فولاد جلساتی گذاشتیم اما متاسفانه توافقی در منافع وجود ندارد و روحیه مشارکت هم نداشتند.
معاون وزیر صنعت: کلنگ زنی طرحهای صنعتی نه به تحریم های یک جانبه است
- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت و معدن در مراسم کلنگ زنی کارخانه میلگرد کلاف جهان فولاد بردسیر اظهار داشت: کلنگ زنی و توسعه صنایع معدنی در کشور، همان تحقق شعار جهش تولید و مقابله با تحریم های اقتصادی یکجانبه است.
داریوش اسماعیلی عصر سه شنبه در بردسیر اضافه کرد: مجتمع جهان فولاد یکی از مراکزی است که به طور مستقیم از جانب آمریکا تحریم شده ولی امروز شاهدیم که آغاز عملیات کارخانه میلگرد کلاف در این مجتمع نشان از تلاش و پشتکار متخصصان داخلی و فعالان صنعتی و اقتصادی در مقابله با تحریم ها دارد.
به قول علی عباسلو مدیرعامل جهان فولاد، اجرای این پروژه کلاف و خاموت با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن و هزینه سه هزار میلیارد ریا، که در یک بازه زمانی ۱۴ماهه پیشبینی شده باعث اشتغال مستقیم برای ۵۵ نفر، و غیر مستقیم ۲۵۰ نفر خواهد شد.
برپایه این گزارش در جهت راه اندازی پویش «تولید ملی، اشتغال پایدار و صادرات مستمر» وزارت صمت، حدود ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی به ارزش ۱۷۰هزار میلیارد تومان سال جاری در سرتاسر کشور کلنگ زنی یا راه اندازی یا افتتاح می گردد.
معاون وزیر صنعت: نقدینگی سرگردان ریشه مشکلات تولید در کشور است
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: نقدینگی سرگردان ریشه اصلی مشکلات تولید همچون در بازار خودرو و مسکن کشور است و امروز بیشتر از سه هزار میلیارد تومان بر مبنای آمار رسمی بانک مرکزی در کشور نقدینگی وجود دارد.
داریوش اسماعیلی روز سه شنبه در جریان بازدید از معادن اسمیران سیرجان اضافه کرد: این نقدینگی به هر سمتی برود آثار مخربی از خود برجای می گذارد.
معاون وزیر: برنامه های جهش تولید وزارت صنعت مشکلات معیشتی مردم را رفع می کند
معاون امور حقوقی، مجلس و استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: پیگیری ها و برنامه ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت در هفت محور در صورتیکه به تمامی بخش های تولید تسری یابد می تواند مشکلات معیشتی مردم را رفع کند.
احمد انارکی محمدی عصر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اضافه کرد: برنامه ریزی و پیگیری وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حوزه فولاد و سیمان این بخش را ارتقا و توسعه بخشیده و اینک حرف بسیاری در این عرصه ها برای گفتن داریم.
وی تصریح کرد: همه بار کشور در سال جهش تولید علیرغم مشکلات تحریم ها و شرایط دشوار اقتصادی بر دوش وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته چونکه این وزارت در حوزه های معیشتی، بازار، اصناف و تولید وظایفی برعهده دارد و باید در این عرصه ها پاسخگو باشد.
معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در سفری به استان کرمان علاوه بر بازدید از طرح های صنعتی و معدنی شهرستان سیرجان و بردسیر برنامه کلنگ زنی طرح گل گهر و طرح تولید میلگرد کلاف در نشستی مشترک با استاندار کرمان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تشکل ها حاضر می شوند.
بازدید از شرکت گهرزمین، راه آهن کشش، فروسیلیس پویان گهر، اسمیران، فلزات تزیینی آروین، شرکت کاوریان گهر، بازدید از بیمارستان گل گهر، کارخانه جهان فولاد بردسیر، از دیگر برنامه های مسؤلان وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان کرمان است.

منبع:

1399/05/08
14:49:07
5.0 / 5
2484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان