مقایسه سرعت اینترنت موبایل در ایران و جهان

مقایسه سرعت اینترنت موبایل در ایران و جهان متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه ژوئن سال جاری میلادی، 29.87 مگابیت برثانیه است كه رتبه ایران را با یك پله صعود در مقایسه با ماه می سال 2020، به 66 از میان 138 كشور رسانده است.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، طبق اطلاعات وب سایت Speedtest که فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در
تمامی کشورها، ۳۱.۹۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن باند ثابت نیز در تمامی کشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت برثانیه اعلام گردید.
هم اکنون و طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه ژوئن ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۴.۶۷ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۰۱ مگابیت برثانیه است. همین طور در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۷۸.۲۶ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۴۲.۰۶ مگابیت برثانیه است.


رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه ژوئن ۲۰۲۰، به ترتیب به کره جنوبی (۱۱۰.۱۰ مگابیت برثانیه)، امارات متحده عربی (۱۰۷.۵۳ مگابیت برثانیه)، چین (۱۰۳.۶۷ مگابیت برثانیه)، قطر (۸۳.۸۳ مگابیت برثانیه) و کانادا (۷۱.۶۱ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد. همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۰۸.۱۶ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۱۹۲.۰۹ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۷۱.۳۶ مگابیت برثانیه)، سوییس (۱۶۴.۳۲ مگابیت برثانیه) و رومانی (۱۶۳.۵۴ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.

وضعیت اینترنت ثابت و موبایل در ایران
اینترنت موبایل ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، در بخش اینترنت پهن باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود.


هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۹.۸۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۸۵ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۶۶ از میان ۱۳۸ کشور رسانده و در مقایسه با رتبه ۷۰ در ژانویه سال جاری میلادی، حاکی از صعود چهار رتبه ای است.
همین طور نسبت به ماه می سال جاری که ایران در رتبه ۶۷ قرار داشت، صعودی یک رتبه ای را تجربه کرده است. طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از اروگوئه، آذربایجان و مکزیک کندتر و از فیجی، باهاماس و مالدیو سریع تر است.


در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۵.۶۱ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۸.۷۶ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۳ از میان ۱۷۴ کشور رسانده و در مقایسه با ژانویه سال جاری میلادی که اینترنت ثابت ایران در رتبه ۱۲۲ قرار داشت، سقوطی ۱۱ پله ای را تجربه کرده است. این در حالیست که در ماه می، اینترنت ثابت ایران در رتبه ۱۲۹ قرار داشت و در مقایسه با ماه گذشته، با چهار رتبه سقوط روبه رو شده است. طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از لیبریا و هندوراس کندتر و از صحرای غربی و سومالی سریع تر است.

1399/05/05
14:59:37
5.0 / 5
2547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان