معاون وزیر صنعت:

ذخایر معدنی شناسایی شده كشور 55 میلیارد تن است

ذخایر معدنی شناسایی شده كشور 55 میلیارد تن است به گزارش می هاست معاون وزیر صنعت اظهار داشت: میزان ذخایر معدنی شناسایی شده كشور حدود 55 میلیارد تن است، اظهار داشت: از این رقم حدود 35 میلیارد تن قطعی و بقیه احتمالی است.


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، «علیرضا شهیدی» با اشاره به این که ایران بعنوان یکی از خاستگاه های منابع غنی معدنی با دارا بودن ۸۱ تیپ ماده معدنی در رتبه کشورهای معدن خیز جهان مطرح قرار دارد، اشاره کرد: امسال و همگام با فرمایشات رئیس جمهوری و دستور سرپرست وزارت صنعت در سه ماهه اخیر بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع آزادسازی پهنه ها و محدوده های اکتشافی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور جهت رونق بخشی به بخش خصوصی انجام پذیرفت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور سال قبل عملیات شناسایی ذخایر معدنی در وسعت ۱۵۰ هزار کیلومتر مربع را انجام داد، اشاره کرد: امسال برمبنای برنامه های این سازمان اکتشاف شامل تولید اطلاعات پایه زمین شناسی، شناسائی و پی جویی در وسعت بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع تداوم خواهد داشت که با جهش دو برابری نسبت به سال قبل هم راه است.
شهیدی اضافه کرد: آزادسازی۶۰ محدوده پهنه اکتشافی از سال قبل شروع شد که ۳۰ محدوده آزاد شده و جهت سهولت اکتشاف توسط بخش خصوصی این کار امسال نیز دنبال خواهد شد.
به گفته رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور برمبنای کارهای اکتشافی انجام شده در طول چندین دهه توسط این سازمان و تلفیق لایه های مختلف اطلاعاتی و مدل سازی این لایه ها پیش بینی می شود ذخیره های بزرگ معدنی سنگ آهن در کشور وجود داشته و تنها راه رسیدن به آن اکتشافات سیستماتیک و عمقی در چارچوب سیاست گذاری واحد است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: مجموعه فعالیتی که برای اکتشاف ذخایر پنهان و عمقی تا آخر سال گذشته انجام شده شامل برداشت های ژئوفیزیک هوایی در وسعتی برابر ۶۴۰ هزار کیلومتر خطی بوده که برای شناسایی کامل محیط های پر پتانسیل به برداشت های ژئوفیزیک هوایی بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار کیلومتر خطی در کشور نیاز داریم.منبع:

1399/05/02
17:07:50
5.0 / 5
2251
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان