فعالیت كسب وكارهای مجازی شفاف می شود

فعالیت كسب وكارهای مجازی شفاف می شود به گزارش می هاست دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش شفافیت در فعالیت كسب وكارهای مجازی، اظهار داشت: حاكمیت علاقمند است خیلی از كسب وكارهایی كه به سبب موانع ثبت رسمی، به صورت زیرزمینی و غیرنظام مند فعالیت می نمایند، به صورت رسمی و شفاف فعالیت خودرا به ثبت برسانند.


به گزارش می هاست به نقل از فدراسیون فاوا، رضا باقری اصل اظهار نمود: هم اکنون مصوبه ای برای تخصیص کد کارگاه به تمام کسب وکارهای مجازی برمبنای محل اقامت قانونی یا به صورت مشترک با دیگر کسب وکارها، در شورای اجرایی فناوری اطلاعات تصویب شده است. بدین ترتیب کسب وکارهای مجازی و تجارت الکترونیک می توانند با ارائه کدپستی یک آدرس مشترک با سایر شرکت ها یا محل اقامت قانونی، کد کارگاه کسب وکار خودرا دریافت کند.
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در مورد بقیه کسب وکارها و شرکت های تجاری هم توضیح داد: «وزرای ذی ربط از اجرای این مصوبه برای همه حوزه های تجاری دفاع کرده اند، اما تصویب آن برای همه کسب وکارها و شرکت های تجاری مستلزم تصویب در شورای عالی کار است. وزیر کار رفاه و تعاون اجتماعی از این مصوبه حمایت کرده اند و من اطمینان دارم که این مصوبه برای تعمیم به دیگر کسب وکارهای غیر مجازی هم در شورای عالی کار گرفتار مشکلی نخواهد شد.
رضا باقری اصل توضیح داد: گرایش کشور به کسب وکارهای مجازی پررنگ تر از گذشته است و حاکمیت از توسعه این بخش بیش از هر زمان دیگری حمایت می کند. در نتیجه دولت از هر پیشنهادی که موجب تسهیل ثبت و ورود کسب وکارهای مجازی به بازار شود، استقبال کرده است.
وی در توضیح مزایای طرح ثبت شرکت ها با آدرس مشترک اظهار داشت: یکی از مسائلی که از طرف هیات دولت و وزرای ذی ربط مورد تاکید قرار گرفته، افزایش شفافیت در فعالیت کسب وکارهای مجازی است. حاکمیت علاقمند است خیلی از کسب وکارهایی که به علت موانع ثبت رسمی، به صورت زیرزمینی و غیرنظام مند فعالیت می نمایند، به صورت رسمی و شفاف فعالیت خودرا به ثبت برسانند. ثبت شرکت ها با آدرس مشترک و بدون نیاز به کدپستی یکتا، یک مانع بزرگ و یک هزینه سربار برای اجاره دفتر را از جلوی پای کسب وکارهای نوپا برای ثبت رسمی کسب وکارهای شان بر می دارد.
باقری اصل در پاسخ به این پرسش که کسب وکارهای مجازی از چه زمان می توانند از مزایای این مصوبه بهره مند شوند اظهار داشت: به لحاظ حقوقی این مصوبه باید مراحل اداری و ابلاغ خودرا طی نماید که تصور می کنم که یک یا دو ماه طول بکشد، اما تصویب آن نهایی شده و حداکثر تا دوماه دیگر برای فضای مجازی و کسب وکارهای اینترنتی اجرا می گردد.
باقری اصل در توضیح ماهیت کسب وکارهایی که می توانند از این مصوبه بهره مند شوند اظهار داشت: تا قبل از تصویب شورای عالی کار، فقط کسب وکارهای مجازی و اینترنتی می توانند بدون آدرس کد کارگاه دریافت نمایند. لازمه دریافت کد کارگاه برای شرکت های مجازی ببر مبنای آدرس اقامت قانونی یا به صورت مشترک، این است که ماهیت کسب وکار آنها نیازمند مجوز اداره اماکن نیروی انتظامی نباشد.
باقری اصل در آخر اظهار داشت: بر طبق این مصوبه دیگر کد کارگاه ها برای شرکت های فناوری اطلاعات نیازمند کدپستی یکتا نیست، کسب وکارهای اینترنتی می توانند بسادگی بدون نیاز به آدرس واحد کد کارگاه دریافت نمایند و کسب وکارهای اینترنتی که در دفاتر مشترک فعالیت می نمایند، می توانند به ازای هر کسب وکار یک شرکت در همان آدرس کدکارگاه دریافت نمایند.
منبع:

1399/04/12
14:06:25
5.0 / 5
2505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان