به اعتبار حساب های هك شده پول واریز نكنید

به اعتبار حساب های هك شده پول واریز نكنید به گزارش می هاست در صورتیكه ازطریق شماره یا حساب شبكه اجتماعی دوستان خود با پیام درخواست پول مواجه شدید، قبل از برقراری تماس و اطمینان از صحت هویت ارسال كننده و این درخواست، پولی واریز نكنید.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، مهندسی اجتماعی یا social engineering، سوءاستفاده زیرکانه از تمایل طبیعی انسان به اعتماد کردن است که به کمک مجموعه ای از تکنیک ها، فرد را به فاش کردن اطلاعات یا انجام کارهایی خاص متقاعد می کند. در سیستم مهندسی اجتماعی، مهاجم به جای استفاده از روش های معمول و مستقیم نفوذ جمع آوری اطلاعات و عبور از دیواره آتش برای دسترسی به سیستم های سازمان و پایگاه داده های آن، از مسیر انسان هایی که به این اطلاعات دسترسی دارند و با استفاده از تکنیک های فریفتن، به جمع آوری اطلاعات در جهت دستیابی به خواسته های خود اقدام می کند.
اگر یک غریبه به شما پیغام دهد، احتمال کمی دارد که برای شماره حساب پولی واریز کنید، ازاین رو دلیل کلاهبرداران برای دریافت پول از افراد، خود را جای یک آشنا جا می زنند. ما معمولاً اسامی افرادی که می شناسیم را ذخیره می نماییم و اسامی افراد در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی هم مشخص است. اگر کسی با شماره آشنا به شما پیامک داد و درخواست پول کرد و یا یکی از دوستانتان در شبکه های اجتماعی به شما پیغام داد که برایش پول واریز کنید، امکان دارد حسابش هک شده باشد و کلاهبردار، از راه شماره تلفن یا اکانتش برای شما پیغام بفرستند.
پیش از این بارها اتفاق افتاده بود که کلاهبرداران با ارسال شماره حساب از راه موبایل یا حساب شبکه های اجتماعی افراد و ناآگاهی افراد، به سوءاستفاده و کلاهبرداری مالی اقدام نمایند. اخیرا هم پلیس فتا اخطار داده که این روزها با عنایت به راه اندازی رمز دوم پویا و کاهش برداشت های غیرمجاز، کلاهبرداران با استفاده از هک اکانت شبکه اجتماعی کاربران و درخواست پول از آشنایان آنها به کسب درآمد نامشروع می پردازند.


بنابراین لازم است افراد پیش از واریز وجه به حساب دوست یا فامیل خود که به این شیوه درخواست کمک کرده است، با شماره صاحب حساب تماس گرفته و از صحت پیام و هویت ارسال کننده و درخواست وی مطمئن شوند.
بعضی افراد هنگامی که درخواست کمکی هر چند اندک از دوستان خود در شبکه اجتماعی مشاهده می کنند، بر این باورند اگر با صاحب اکانت جهت اطمینان از صحت ادعا تماس بگیرند، کم لطفی و بی احترامی به او است، در حالیکه هکرها و شیادان با دانستن این مقوله به این کار غیر قانونی ادامه می دهد. همینطور کاربرانی که اکانت شبکه اجتماعی آنها هک شده است هم باید در نخستین فرصت، به طریقی ماجرای هک شدن حساب شبکه اجتماعی خویش را به دوستان و آشنایان خود اطلاع دهند تا هکر از اعتماد آنها نسبت به وی سو استفاده نکند.
البته در مرحله اول می توان از چنین اقداماتی جلوگیری کرد و آن پیشگیری از هک شدن حساب شبکه های اجتماعی است. ازاین رو لازم است مردم حتما از رمزهای پیچیده و غیر قابل حدس برای شبکه های اجتماعی خود استفاده کنند. از دانلود و اجرا کردن نرم افزارها از منابع نامعتبر به شدت پرهیز کرده و در هنگام ورود به شبکه اجتماعی خود حتما از اصلی بودن صفحه ورود اطمینان حاصل کنند تا گرفتار صفحات فیشینگ نشوند.1399/03/29
12:26:48
5.0 / 5
2667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان