اینترنت پرسرعت ۵G در اسپانیا

اینترنت پرسرعت ۵G در اسپانیا به گزارش می هاست بزرگترین اپراتور مخابراتی اسپانیا اعلام نموده است كه روند تولید زیرساخت های موردنیاز برای برقراری نسل پنجم اینترنت ۵G را از سال جاری میلادی آغاز خواهد نمود.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت venturebeat، از آنجائیكه اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری هم در انتظار اجرای آن هستند، كشورهای زیادی با همكاری اپراتورهای اینترنت در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت هستند.

تلفنیكا به عنوان بزرگترین اپراتور مخابراتی اسپانیا تصمیم گرفته است كه تمام زیرساخت های موردنیاز جهت راه اندازی رسمی شبكه پرسرعت نسل پنجم اینترنت ۵G را امسال میلادی در اسپانیا تولید كند.

نوكیا و اریكسون به عنوان غول های تكنولوژی و بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در جهان، از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ میلادی، با تلفنیكا در این زمینه فعالیت و همكاری خواهند كرد تا بتوانند ظرفیت های ابتدایی لازم برای برقراری اینترنت پرسرعت ۵G را فراهم آورده و در راه اندازی و پیشرفت در برقراری نسل پنجم اینترنت كمك به سزایی كنند چراكه توسعه نسل جدید اینترنت منافعی دوجانبه برای شهروندان، كاربران محلی، سازمان ها و شركت های بزرگ و رسمی دولت خواهد داشت.كشورها و اپراتورهای بسیاری تابحال اعلام آمادگی كرده اند تا هرچه زودتر در برقراری و راه اندازی زودهنگام نسل جدید اینترنت پرسرعت اقدام نمایند و به شكلی در این امر رهبری و پیشگام بودن در جهان را در دست های خود بگیرند.

بعنوان مثال، كره جنوبی اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی، زیرساخت های نسل جدید اینترنت ۵G را در كشورش تولید كند. عمان، چین، ژاپن، ایتالیا، ایالات متحده آمریكا و خیلی از كشورهای دیگر هم تابحال در این زمینه پیشتاز بوده اند.

اپراتور AT&T هم پیشتر اعلام نموده بود كه می خواهد شبكه نسل پنجم اینترنت پرسرعت ۵G را تا آخر سال جاری میلادی ۲۰۱۸ در ۱۲ كشور جهان راه اندازی كند.

در اوایل سال ۲۰۱۲، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسما یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.

نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می گردد.

برنامه ریزی آن بر افزایش سرعت اتصال اینترنت از سمت اپراتورها به میزان ۲۰ گیگابیت، به همراه افزایش ظرفیت بیشتر نسبت به نسل چهارم هدف گذاری شده است كه اجازه می دهد حداقل یك میلیون كاربر بیشتر با ارتباطات باندپهن سیار در هر واحد سطح شبكه در هر كیلومتر مربع به شبكه متصل باشند.

 

1396/11/05
14:36:04
5.0 / 5
4860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان