معاون رئیس جمهور اعلام كرد:

مهاجرت معكوس به روستاها با توسعه شبكه ملی اطلاعات

مهاجرت معكوس به روستاها با توسعه شبكه ملی اطلاعات چهارمحال و بختیاری معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: توسعه شبكه ملی اطلاعات در روستاها در دولت تدبیر و امید به بیشتر از ۳ برابر، زمینه مهاجرت معكوس را به روستاها فراهم نموده است.


محمد امید ۲۴ خردادماه در آیین رونمایی از دسترسی ۱۰۳۴ روستا در سطح کشور به شبکه ملی اطلاعات اظهار نمود: در دولت یازدهم و دوازدهم، سهم روستاها از شبکه ملی ارتباطات از ۳۰ درصد به بالاتر از ۹۵ درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه ارتباط بیشتر از ۱۰۰۰ روستا با شبکه ملی اطلاعات فراهم گشته است، اضافه کرد: توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاها در دولت تدبیر و امید به بیشتر از ۳ برابر، زمینه مهاجرت معکوس را به روستاها فراهم نموده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور، متصل شدن ۴۰ روستا در هفته به شبکه آبرسانی، دسترسی ۸۵ درصد از روستاهای کشور به گاز، متصل شدن ۳۵ کیلومتر روستا به راه اصلی به صورت هفتگی، ایجاد اشتغال برای روستائیان با دراختیار قرار دادن ۱۳۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ و ۶ درصد و توسعه صنعت توریسم روستاها را از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید برشمرد.
امید افزود: زیرساخت اصلی توسعه بوم گردی، شبکه ارتباطات است که تعداد خانه های بوم گردی از ۲۰۰ روستا به ۲۰۰۰ روستا در سطح کشور رسیده است.
وی با اشاره به اینکه در فرآوری محصولات روستایی، دام و ایجاد گلخانه اقدامات موثری صورت گرفته است، اظهار نمود: سهم اشتغال روستائیان از ۵ درصد به ۳۰ درصد رسیده و حدود ۷۰ درصد اعتبار به دهیاری روستاها در این دولت اختصاص یافته است.
در ادامه مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور در این آیین، با اشاره به اینکه توزیع متوازن جمعیت بایستی رقم بخورد، اظهار نمود: مقدمه این امر، توزیع عادلانه خدمات است.
وی با اشاره به اینکه بعد از سال ۱۳۰۰ به علت تقسیمات نامتناسب اراضی، شاهد توزیع نامتعادل توسعه در نقاط مختلف کشور بودیم، افزود: حدود ۲۰ میلیون از جمعیت روستایی کشور در نقاط کم تراکم ساکن شده اند.
جمالی نژاد با اشاره به اینکه ۳۷ هزار و ۱۰۰ روستا در کشور دارای دهیاری هستند، اظهار داشت: با حضور دهیاران اقدامات مختلف توسعه ای صورت گرفته و بهره گیری از سامانه های مختلف با مدد و همکاری وزارت ارتباطات شروع شده که این سامانه ها بسیار متنوع بوده و پوشش مناسب روستاها این امکانات را در روستاها توزیع کرده است.
وی یکی از اهداف وزارت کشور را حرکت به سمت روستاهای هوشمند عنوان و خاطرنشان کرد: بیشتر از ۸۶ درصد جمعیت روستایی تحت این ارتباط پایه هستند و توسعه کشور از روستاها عبور می کند.1399/03/26
23:38:21
5.0 / 5
2570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان