هشدار علوم پزشكی یاسوج؛

ابتلای بیشتر از 50 نفر از شركت كنندگان در عزا و عروسی به كرونا در یك روز

ابتلای بیشتر از 50 نفر از شركت كنندگان در عزا و عروسی به كرونا در یك روز به گزارش می هاست كهگیلویه و بویراحمد سرپرست دانشگاه علوم پزشكی یاسوج از ابتلای بیشتر از 50 نفر از شركت كنندگان در عزا و عروسی به كرونا در یك روز اطلاع داد.


دکتر پرویز یزدان پناه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: تابحال در مجموع ۸۷۱ نفر در استان به بیماری کروناویروس مبتلا شده اند که از این تعداد ۶۴۰ نفر بهبود یافته، ۲۰ نفر در بیمارستان ها تحت درمان بوده و مابقی در خانه قرنطینه هستند.
وی اظهارکرد: در ۵۰ روز گذشته بیماری کرونایی بدحال در استان نداشته ایم اما طی ۴۸ ساعت گذشته ۳ بیمار بدحال کرونایی در بخش ICU بیمارستان شهید جلیل یاسوج بستری شدند که این مسئله می تواند شروع یک فاجعه باشد!
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: تا کنون ۹ فوت ناشی از کروناویروس در سطح استان ثبت شده است.
یزدان پناه در مورد وضعیت کرونایی شهرستان های استان خاطرنشان کرد: شهرستان بویراحمد به مرکزیت یاسوج و شهرستان گچساران در وضعیت زرد قرار دارند و مابقی شهرستان های استان در وضعیت کم خطر یا سفید هستند.
وی افزود: طی یک مراسم خاکسپاری جنازه در شهر یاسوج افراد زیادی به کرونا مبتلا شدند و همینطور در شهرهای گچساران و لیکک هم تعداد زیادی از شرکت کنندگان در عروسی به کرونا مبتلا شدند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از ۶۱ مبتلا به کرونا طی یک روز در استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۷۰ درصد مبتلایان در عروسی و تشییع جنازه به کرونا مبتلا شدند و تست آنها مثبت شد.
یزدان پناه با اشاره به اینکه بزرگترین خطر در استان اینست که مردم شرایط و وضعیت کرونا را عادی می گیرند و فکر می کنند کروناویروس تمام شده است، تصریح کرد: مردم از ماسک استفاده نیم کنند و مابقی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند که سبب صدمه دیدگی بیشتر ناشی از کرونا شده است.
وی با اشاره به اینکه شرایط کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد همگام با کشور الان در وضعیت صعودی است، اظهارکرد: رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی توسط اصناف و ادارات دولتی، رعایت نکردن فاصله گذاری فیزیکی، استفاده نکردن از ماسک در اماکن عمومی، شستشو نکردن دست ها، شرکت در مراسم عزا و عروسی، حضور در قبرستان ها و سفر مسافران و گردشگران از سایر استان های آلوده به استان ما که دارای آب و هوای مطلوبی است، همچون عوامل مبتلا شدن بیشتر مردم استان به کرونا هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به وضعیت قرمز استان خوزستان و وضعیت اخطار استان بوشهر در همجواری استان کهگیلویه و بویراحمد و روند صعوی دیگر استانهای همجوار اظهار داشت: مراودات مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه شهرستانهای گرمسیری با این استان ها می تواند منجر به آلوده شدن مردم استان شود و یا با سفر کردن مردم استان این بیماری را انتقال دهند و مبتلایان استان افزایش یابد.
یزدان پناه در این خصوص که با عنایت به روند صعودی کرونا در استان آیا تصمیمات محدود کننده اتخاذ می شود، عنوان کرد: تصمیمات کرونایی استان با تصمیمات ستاد کل مغایرت نخواهد داشت اما به اندازه اختیاراتی که داریم محدودیت ایجاد می نماییم.
وی ضمن اخطار به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مورد رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند خاطرنشان کرد: در صورتیکه دستورالعمل های بهداشتی رعایت نشود مبتلایان کرونایی استان خیلی افزوده می شوند و مرگ و میرهای جدیدی رخ خواهد داد که هزینه های زیادی برای مردم به دنبال خواهد داشت.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: مردم در تماس هایی که دارند حتما فاصله کمتر از دو متر نداشته باشند و حتی در نشست های خانوادگی از ماسک استفاده کنند.
یزدان پناه بیان نمود: طبق دستورالعمل های ستاد کرونا دانشگاه ها و مدارس باید سفارش های و دستورالعمل های بهداشتی را در زمینه برگزاری امتحانات و دایر کردن کلاس های درس رعایت نمایند، بیان نمود: بر نحوه امتحانات و کلاس های دانشجویان و دانش آموزان نظارت وجود دارد و در صورتیکه رعایت نشود دانشگاه علوم پزشکی این اختیار را دارد که جلوی برگزاری چنین امتحانات و کلاس هایی را بگیرد.1399/03/20
14:47:15
5.0 / 5
2920
تگهای خبر: دانشگاه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان