اطلاعات سیمكارت واگذارشده را چطور بازیابی كنیم؟

اطلاعات سیمكارت واگذارشده را چطور بازیابی كنیم؟ می هاست: برای بازیابی اطلاعات سیم كارتی كه منقضی شده یا آنرا واگذار كرده اید، می توانید به سامانه همتا مراجعه نموده و با وارد كردن شناسه (IMEI) دستگاه و شماره سیمكارت منقضی یا واگذارشده، اطلاعات را بازیابی كنید.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، در صورتیکه قبلاً در سایت همتا ثبت نکرده باشید (کارتابل کد ملی تشکیل نداده باشید) و سیمکارت شما منقضی شده باشد یا مالکیت آنرا به شخص دیگری واگذار کرده باشید، اطلاعات دستگاه های شما از کارتابل سیمکارت منقضی یا واگذارشده در همتا حذف می شود ولی شما می توانید این اطلاعات را برای سیمکارت های دیگر خود بازیابی کنید. برای این کار لازم است شناسه (IMEI) دستگاه یا دستگاه های خود و شماره سیمکارت منقضی یا واگذارشده را داشته باشید.
کارتابل کد ملی با دو سیمکارت یا بیشتر، نیازی به بازیابی اطلاعات ندارد. بدین سبب در صورتیکه قبلاً در سایت همتا ثبت نام کرده باشید و کارتابل کد ملی تشکیل داده باشید، در صورتیکه بیش از دو سیمکارت در کارتابل شما باشد، با منقضی شدن یکی از سیمکارت ها یا واگذار کردن مالکیت یکی از سیمکارت ها، اطلاعات دستگاه در کارتابل کد ملی باقی می ماند.
برای بازیابی اطلاعات سیمکارت واگذارشده، در مرحله اول، باید به درگاه اینترنتی سامانه همتا به آدرس hamta.ntsw.ir مراجعه شود. برای ورود به سامانه می توان از شماره سیمکارت بهره برد و یا اینکه ابتدا در سامانه ثبت نام کرد و سپس با بهره گیری از کد ملی وارد سامانه شد. در ادامه، مراحل با بهره گیری از ورود با شماره سیمکارت آورده می شود.
بعد از وارد کردن شماره سیمکارت، رمز عبور موقت برای آن شماره ارسال می شود. با بهره گیری از رمز عبور ارسال شده و وارد کردن کد امنیتی، وارد سامانه شوید. در ادامه در صفحه اصلی «مدیریت دستگاه ها» روی گزینه «افزودن دستگاه» کلیک کنید.


در صفحه بازشده، شناسه (IMEI) دستگاه خودرا که می خواهید اطلاعات آن از کارتابل قبلی (کارتابل حذف شده) به این کارتابل انتقال یابد را وارد کنید و روی گزینه «ثبت» کلیک کنید. سپس پیامی در خصوص وارد کردن شماره سیمکارت قبلی (سیم کارت منقضی یا واگذارشده) را دریافت می کنید. شماره سیمکارت را به صورت کامل وارد کرده و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید. در صورتیکه اطلاعات واردشده صحیح باشد پروسه با موفقیت انجام شده و اطلاعات دستگاه شما در این کارتابل قرار می گیرد.بازیابی اطلاعات کارتابل کد ملی با یک سیم کارت
اگر در کارتابل کد ملی خود فقط یک شماره سیمکارت وارد کرده باشید و این شماره سیمکارت منقضی شده باشد و یا مالکیت آنرا به شخص دیگری واگذار کرده باشید، و همین طور رمز کارتابل خودرا نیز فراموش کرده باشید، می توانید با انجام پروسه «فراموشی رمز کارتابل کد ملی»، تمامی اطلاعات دستگاه های شما در کارتابل کد ملی بازیابی می شود.
برای این کار، در صفحه اصلی سایت همتا، در قسمت «فراموشی رمز عبور» روی گزینه «بازیابی» کلیک کنید. در صفحه بازشده گزینه «پیام کوتاه» را انتخاب کنید. کد ملی، شماره سیمکارت جدید متعلق به کدملی خودتان و تاریخ تولد را وارد کنید. شماره سیمکارت جدید به کارتابل شما اضافه می شود و رمز جدید نیز به آن پیامک می شود.
البته در صورتیکه در کارتابل کد ملی خود چندین سیمکارت داشته باشید و فقط یکی از آنها منقضی یا واگذار شده باشد، در مرحله شماره دو، امکان تعریف شماره سیمکارت جدید نمی باشد و با بهره گیری از سایر شماره های موجود در کارتابل می توانید رمز جدیدی برای کارتابل خود دریافت کنید.
منبع:

1399/03/08
13:21:12
5.0 / 5
2714
تگهای خبر: امنیت , امنیتی , اینترنت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان