مدیر كل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان خبر داد

دفع بیش از ۳۰ هزار حمله اینترنتی به سازمان امور دانشجویان

دفع بیش از ۳۰ هزار حمله اینترنتی به سازمان امور دانشجویان می هاست: مدیركل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان از شناسایی و دفع بیش از30 هزار حمله اینترنتی به این سازمان در سال قبل آگاهی داد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، مهندس بهزاد رسته من مطلق ضمن بیان این مطلب گزارشی از عملکرد دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۸ ارائه داد و اظهار داشت: تکمیل سامانه سجاد بعنوان یک سامانه جامع برای ارائه کلیه خدمات سازمان امور دانشجویان به صورت غیر حضوری از مهمترین اقدامات این دفتر در سال قبل بود.
وی ادامه داد: در امتداد تحقق دولت الکترونیک، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان، در سال ۹۸ سامانه ویدئو کنفرانس برای ادارات تربیت بدنی، بورس، دفتر مشاوره، معاونت دانشجویان داخل به کار گرفته شد و درخواست کالا از انبار نیز به صورت الکترونیکی تعریف و کاغذ از این پروسه حذف شد.
مهندس مطلق اشاره کرد: ارتقای سخت افزاری سرورها، ایجاد ارتباط مستقیم مکاتباتی با بیش از ۵۰ دانشگاه کشور بوسیله پروتکل ECE همچون دیگر اقدامات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در سال قبل است، ضمن اینکه با حملات سایبری به سرورها و زیرساخت سازمان مقابله موثری صورت گرفت، بطوریکه در سال قبل بیش از ۳۰ هزار حمله اینترنتی شناسایی و دفع شد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و سفارش های ستاد ملی کرونا و هیات دولت بر کاهش حضوری کارکنان، اظهار داشت: دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بسترهای لازم برای دورکاری کلیه کارمندان را فراهم نموده است.
وی راه اندازی domain داخلی جدید بمنظور افزایش بهره وری شبکه و تعویض سوئیچ های اصلی شبکه اینترنت سازمان با سوئیچ های پیشرفته تر و بهبود کارایی شبکه داخلی را از دیگر اقدامات این دفتر در سال ۹۸ برشمرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مهندس مطلق با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال ۹۸، همکاری با ستاد انتخابات وزارت کشور جهت برگزاری هرچه بهتر انتخابات و تائید مدارک تحصیلی به صورت الکترونیکی در زمان ثبت نام داوطلبان را از دیگر اقدامات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان نام برد.1399/02/15
20:53:54
5.0 / 5
2820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان