راه اندازی شبكه ای برای اشتراك تجارب مدیریت، كنترل و درمان كرونا

راه اندازی شبكه ای برای اشتراك تجارب مدیریت، كنترل و درمان كرونا به گزارش می هاست به منظور تعامل های تخصصی همه ذی نفعان حوزه علوم پزشكی در خاورمیانه و شمال آفریقا در زمان شیوع بیماری های همه گیر، شبكه ˮاشتراك تجارب مدیریت، كنترل و درمان كروناˮ با هدف مدیریت، كنترل و درمان بیماری COVID-19 از جانب ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشكی تهران افتتاح شد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه علوم پزشكی تهران و شبكه اجتماعی متخصصان علوم پزشكی در یك تفاهم نامه مشترك، مبادرت به راه اندازی "شبكه اجتماعی اختصاصی دانشگاه علوم پزشكی تهران" با عنوان "TritApp" كردند.
TritApp یك شبكه اجتماعی تخصصی در حوزه علوم پزشكی است كه هدف اصلی آن شبكه سازی و پوشش تعامل های تخصصی همه ذی نفعان حوزه علوم پزشكی در خاورمیانه و شمال آفریقا است.
در این شبكه به منظور ارتباطی مستقیم و سریع میان متخصصان ایرانی و چینی در مواجهه با COVID-19 بخشی را با عنوان "پرسش از ایران؛ پاسخ از چین است" بوجود آمده و توسط TritApp و با نظارت اساتید مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به اجرا در آمده است.
در این طرح، پرسش های متخصصان ایرانی گردآوری شده و بعد از ترجمه به زبان چینی، در اختیار متخصصان فعال در حوزه مدیریت، كنترل و درمان COVID-19 در شهر ووهان چین قرار می گیرد. پاسخ این پرسش ها هم ترجمه شده و بعد از تأیید اساتید، در TritApp به اشتراك گذاشته می شود.
"تجربه های یك دقیقه ای (One Minute Covid-19) بخش دیگری از این طرح است. این طرح از روزهای آغازین انتشار كرونا آغاز و با بهره گیری از تجربه های موفق موجود در كنترل بیماری های همه گیر طراحی شده است.
در این همكاری مشترك مقرر است زمینه "به اشتراك گذاری به هنگام درس آموخته ها، یافته ها و تجربه های مدیریتی و تخصصی كادر بهداشت و درمان" به منظور تكرار تجربه های موفق در سایر مراكز و پیش گیری از تكرار خطاهای احتمالی در حین دوره بحران COVID-19 هم فراهم گردد.
متخصصان و مدیران فعال در حوزه مهار كرونا ویروس، یافته های خویش را در قالب ویدئو، صوت (پادكست) یا متن به ساده ترین شكل ممكن در TritApp به اشتراك می گذارند. این محتوا بعد از بررسی و بازنگری اساتید مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و تأیید، در كانال عمومی در اختیار سایر متخصصان قرار خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی، "راه اندازی كتابخانه دیجیتال جدید ترین مقالات، دستورالعمل ها و درس آموخته ها" از دیگر بخش های این طرح است.1399/01/17
23:41:58
5.0 / 5
3132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان