اسپیس ایكس استفاده از یك برنامه كنفرانس ویدئویی را ممنوع كرد

اسپیس ایكس استفاده از یك برنامه كنفرانس ویدئویی را ممنوع كرد به گزارش می هاست شركت فضایی خصوصی اسپیس ایكس به دنبال اخطار پلیس فدرال آمریكا در خصوص وجود یك شكاف امنیتی در برنامه برقراری كنفرانس تصویری، استفاده از این برنامه را برای كاركنان خود ممنوع كرد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، به گزارش رویترز، شركت "اسپیس ایكس"(SpaceX) استفاده از برنامه برقراری كنفرانس ویدیوئی معروف به "زوم"(Zoom) را بنا به آنچه نگرانی های جدی در مورد حریم شخصی و امنیت این برنامه ذكر كرده، ممنوع اعلام نموده است. این خبر چند روز بعد از آن انتشار یافته است كه پلیس فدرال آمریكا(FBI) هشداری درباره این برنامه اعلام نمود.

شركت اسپیس ایكس در تاریخ ۲۸ مارس با ارسال ایمیلی به كارمندان خود اطلاع داد كه این برنامه غیرفعال شده است. در این ایمیل آمده است: ما می دانیم كه خیلی از ما از این ابزار برای برقراری كنفرانس ها و پشتیبانی جلسات خود استفاده می كردیم. لطفا از این پس به جای این برنامه از روش های ارسال ایمیل، متن یا تماس تلفنی بعنوان جایگزین برای ارتباط استفاده كنید.

دفتر تحقیقات فدرال بوستون چندی قبل با بیان دو واقعه در ماساچوست، هشداری را در مورد برنامه "زوم" اعلام نمود.

این دفتر نوشت: اواخر ماه مارس ۲۰۲۰، یك دبیرستان در ماساچوست گزارش داد كه در حالیكه یك معلم كلاس آنلاین خویش را با استفاده از این نرم افزار برگزار كرده بود، یك فرد یا افراد ناشناس به این ویدئو كنفرانس ملحق شده اند. این فرد به معلم ناسزا می گوید و آدرس خانه وی را اعلام می كند.

این دفتر در ادامه نوشت: یك مدرسه دیگر در ماساچوست هم گزارش داد كه در هنگام برگزاری یك كلاس آنلاین با برنامه "زوم" یك فرد ناشناس به آن دسترسی یافته است. در این واقعه فرد در نمایشگر قابل مشاهده بوده و مبادرت به نمایش خال كوبی های خود كرده است.
"رمزگذاری سرتاسر" (End-to-end encryption) یك سیستم ارتباطی است كه تنها افراد دو طرف ارتباط، قادر به خواندن پیام ها هستند. در این شیوه ارتباطی، شنود كلیدهایی كه برای رمزگذاری مكالمه استفاده می شود، برای هیچ فردی همچون رساننده خدمات اینترنتی و عرضه دهندگان خدمات مخابراتی امكان پذیر نخواهد بود. در رمزگذاری سرتاسر از آنجائیكه هیچ شخص دیگری امكان كشف داده های در حال مبادله یا ذخیره را ندارد، امكان مراقبت و دستكاری غیر ممكن است. بنابراین شركت هایی كه از شیوه رمزگذاری سرتاسر استفاده می نمایند، نمی توانند پیام های مشتریان خویش را به مقامات امنیتی عرضه كنند.
در همین حال، سایت خبری "The Intercept" گزارش داد كه كنفرانس های ویدیوئی برنامه "زوم" رمزگذاری نشده است و "زومیت" هم بعنوان متولی برنامه "زوم" یك مقاله منتشر نمود كه به این مشكلات و نگرانی ها اشاره نمود.

در این مقاله آمده است: با عنایت به علاقه اخیر به شیوه های رمزگذاری، می خواهیم با عذرخواهی از سردرگمی ای كه به علت اشتباه پیشنهاد برنامه "زوم" بوجود آورده یم، شروع نماییم. "زوم" همواره تلاش در استفاده از رمزگذاری برای محافظت از محتواها در حد امكان دارد.

در این مقاله در ادامه آمده است: در حالیكه ما هیچگاه قصد فریب هیچ یك از مشتریان خویش را نداشتیم، می دانیم كه بین تعریف رایج رمزگذاری سرتاسر(end-to-end encryption) و چگونگی استفاده ما از آن اختلاف وجود دارد.

حالا ممنوعیت استفاده از این نرم افزار توسط اسپیس ایكس، مطمئناً كاركنان این شركت را برای كار از منزل و دوركاری با مشكل مواجه می كند.
1399/01/17
16:10:24
5.0 / 5
3056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان