حافظه جانبی سری جدید Xbox چگونه عمل می كند؟

حافظه جانبی سری جدید Xbox چگونه عمل می كند؟ می هاست: مایكروسافت بتازگی برخی اطلاعات در مورد سری جدید كنسول های Xbox را منتشر نمود كه شامل سرعت، تكنولوژیهای جدید و از همه مهم تر پشتیبانی از كارت ها حافظه جانبی 1 ترابایتی است. مایكروسافت از یك كارت اختصاصی كه با همكاری Seagat تولید شده است برای سری X، كنسول های خود استفاده می نماید.این كارت ها بسادگی در قسمت پشتی كنسول نصب شده و به سرعت حافظه آنرا تا ۱ ترابایت می افزاید. مایكروسافت از اتصالات و ارتباطات PCI Express ۴.۰ برای هر دو حافظه داخلی و جانبی استفاده می نماید كه از سرعت بالایی برای بازی های نسل بعد برخوردارست. همین طور بازی هایی كه برای Xbox X طراحی شده اند باید بر روی این حافظه های داخلی یا جانبی اجرا شوند.


سخنگوی مایكروسافت می گوید: شما همچنان می توانید از حافظه های USB ۳.۱+ بر روی Xbox X استفاده كنید و می توان در سری های One، ۳۶۰ و OG به صورت مستقیم از روی هارد بازی را اجرا كرد. اما بازی های طراحی شده برای سری X نیاز به اجرا شدن بر روی حافظه داخلی یا كارت توسعه (Expansion Card) دارند.
پس بدین سبب اگر به دنبال افزایش فضای ذخیرهسازی در سری X هستید، به یك كارت توسعه دهنده (Expansion Card) نیز برای تمامی بازی های نسل جدید نیاز دارید. قیمت این كارت هنوز معلوم نیست. USB درایوهای خارجی هم اكنون به اشكال مختلفی عرضه می شوند و اغلب از قیمت های پایینی برخوردار می باشند.

در حال حاضر این كارت ها فقط توسط كمپانی Seagate تولید می شود و معین نمی باشد مایكروسافت تا چه زمانی می خواهد از یك واسطه سوم برای تولید این كارت های توسعه دهنده استفاده نماید اما چیزی كه مشخص است، هرچه تعداد ارائه دهنده این كارت ها افزایش یابد، رقابت بیشتر و در نتیجه قیمت كاهش پیدا می كند و دور از انتظار نیست كه Seagate تنها تولید كننده باقی نماند.
این كارت توسعه دهنده جدید در زمینه NVME SSD ساخته شده كه بهبود شایان توجهی در زمان بارگذاری بازی به همراه دارد و می توان بهبود ۴۰ ثانیه ای و همین طور قابلیت از سرگیری مجدد چند بازی را بطور همزمان در این كارت مشاهده كرد. theverge.com ۲۱۲۱


منبع:

1399/01/14
14:31:23
5.0 / 5
3423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان