وضعیت اینترنت خانگی بهتر می شود؟

وضعیت اینترنت خانگی بهتر می شود؟ می هاست: نایب رییس شركت ارتباطات زیرساخت از بهبود وضعیت عمومی سرعت اینترنت های خانگی آگاهی داد.


به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، از روزی كه خبر رسمی ورود ویروس كرونا به كشور انتشار یافت، تابحال شیوع بیماری كووید ۱۹ كه میزبان این ویروس می باشد، روند صعودی داشته و در حال گسترش است. بنا بر این از آنجاكه حضور در مكان های عمومی از بیشترین احتمالات مبتلاشدن به این ویروس و مبتلاشدن به آن به آسانی با قرار گرفتن در معرض عطسه ها و سرفه های یك مبتلا و دست دادن با وی است، مسئولان اهتمام در كاهش حضور افراد در اماكن عمومی دارند.
اما در این روزها كه حضور افراد در مراكز آموزشی، اداری و امكان عمومی كاهش یافته و بسیاری ماندن در خانه را ترجیح داده اند، برخی كارهای كاری خودرا به صورت دوركاری انجام می دهند و دانش آموزان و دانشجویان هم از ابزارهای فناوری اطلاعات برای آموزش الكترونیكی استفاده می نمایند، استفاده از دیتا افزایش یافته و این مساله منجربه كاهش كیفیت اینترنت شده است.
از طرفی با توجه به این كه كرونا در كشور مهار نشده و تعداد مبتلایان به این ویروس روزبه روز افزایش می یابد، خیلی از كاربران خواهان امكاناتی همچون اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی كه وزیر ارتباطات با آن موافقت نمود و از ارائه ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان ثابت آگاهی داد.
این اینترنت رایگان البته در مواردی منجربه افت كیفیت و نارضایتی كاربران شده بود. در این راستا سجاد بنابی -نایب رئیس شركت ارتباطات زیرساخت- در توییتر خود نوشت: امروز جلسه ی چهار ساعته ای با حضور وزیر ارتباطات و مدیران سازمان تنظیم مقررات و زیرساخت جهت بررسی وضعیت سرعت اینترنت كاربران ثابت داشتیم. خلاصه وضعیت نشان میدهد ‏رشد مصرف كاربران دو برابر سه هفته پیش است.
وی توضیح داد: شركت آسیاتك در ۱۰ استان با مشكل پرشدن ظرفیت خطوط انتقال بین استانی مواجه بود. این ظرفیت ها از طرف شركت زیرساخت تامین و واگذار شد. شركت نداگسترصبا (صبانت) با پرشدن شدید ظرفیت انتقال بین استانی و اینترنت مواجه بود و گراف های این شركت نشان دهنده وضعیت بد كیفیت سرویس از ساعت ۱۴ هر روز تا ساعت ۱ بامدادان بود. هم اكنون، شركت مخابرات ایران و زیرساخت در حال ارتقای مدارات انتقال این شركت هستند.
‏ نایب رییس شركت ارتباطات زیرساخت افزود: شركت داتك هم با پر شدن شدید ظرفیت ارتباط بین مراكز مخابراتی درون شهری و نیز ارتباطات اینترنت مواجه بود. برای این شركت نیز كه پهنای باندش را از شركت رسپینا تامین می كند، ارتقای مدارات شروع شد. مخابرات استان اصفهان با مشكل فنی در بالانس ترافیك اینترنت بین لینك های فعلی مواجه بود كه با تغییر تنظیمات و اصلاح بالانس، مشكل برطرف شد.
بنابی با اشاره به اینكه از مجموع بیش از ۱۴۰۰ مركز مخابراتی كشور، تجهیزات انتقال شركت مخابرات ایران در ۷۰ مركز نیازمند ارتقای سخت افزاری است، اضافه كرد: حدود ۲۰ مركز از این ۷۰ مركز در استان كرمان واقع است. حل مشكل این ۷۰ مركز كه عموما كم ظرفیت هستند در مدت كوتاه قابل رفع نیست و باید خرید تجهیزات و نصب پیگیری شود. پر شدن ظرفیت ارتباطات اینترنتی شركت های مخابرات استان خراسان رضوی و مخابرات استان تهران نیز با افزایش ظرفیت ارتباطات آنها حل شد.
او در آخر اشاره كرد: با ارتقاهای صورت گرفته، امشب وضعیت عمومی سرعت اینترنت های خانگی بمراتب بهتر از روز گذشته خواهد بود. این جلسه فردا نیز برگزار و وضعیت باردیگر بررسی و اقدامات پیگیری خواهد شد.
منبع:

1398/12/22
15:42:23
5.0 / 5
3538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان