گوگل برای محققان تراشه تولید می کند

گوگل برای محققان تراشه تولید می کند به گزارش می هاست، وزارت بازرگانی آمریکا با گوگل برای تولید تراشه هایی توافق کرد که محققان می توانند از آنها برای طراحی دستگاههای نیمه رسانا و فناوری نانوی جدید، استفاده نمایند.به گزارش می هاست به نقل از ایسنا، این توافق بین موسسه ملی استانداردها و فناوری (NIST) وزارت بازرگانی آمریکا و گوگل به امضا رسید. این تراشه ها توسط شرکت نیمه رسانای اسکای واتر تکنولوژی در بلومینگتون مینه سوتا تولید خواهند شد.

طبق این توافق، گوگل هزینه اولیه تولید و اولین مرحله تولید را تأمین خواهد نمود. موسسه ملی استانداردها و فناوری با همکاران پژوهشگر دانشگاهی خود، مدارهای این تراشه ها را طراحی خواهند کرد.

"قانون تراشه ها و علم" دولت بایدن به تازگی در کنگره تصویب و به امضا رسید تا به قانون تبدیل گردد. این قانون در واکنش به اختلالات زنجیره تأمین، امکان تأمین مالی برای آغاز سریع تولید داخلی نیمه رساناها را فراهم می آورد.

چندین شرکت با استقبال از این قانون که زمینه برخورداری از حدود ۵۲ میلیارد دلار یارانه دولتی برای تولید و تحقیق در زمینه نیمه رسانای آمریکا و بخشودگی مالیات برای ساخت کارخانه های تراشه به ارزش ۲۴ میلیارد دلار را فراهم می آورد، راه اندازی کارخانه های نیمه رسانای جدید را اعلام نموده اند.

وزارت بازرگانی آمریکا در اطلاعیه ای اعلام نمود موسسه ملی استانداردها و فناوری پیشبینی کرده است حداکثر ۴۰ تراشه مختلف برای کاربردهای متفاوت طراحی شوند. به علت اینکه طراحی تراشه ها، کد باز خواهند بود، محققان قادر خواهند بود ایده های جدید را بدون محدودیت پیگیری کرده و اطلاعات و طراحی دستگاه ها را آزادانه به اشتراک گذارند.

بر اساس گزارش رویترز، محققانی که در طراحی تراشه ها همکاری می کنند، شامل دانشگاه میشیگان، دانشگاه مریلند، دانشگاه جورج واشنگتن، دانشگاه براون و دانشگاه کارنگی ملون هستند.

منبع:

1401/06/24
10:00:25
0.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
هاست و دامین

هاست و دامین

mihost.ir - حقوق مادی و معنوی سایت می هاست محفوظ است

می هاست

هاست ارزان